Çelikhan’da Muhammed Mursi İçin Gıyabi Cenaze Namazı Kılındı

Adıyaman’ın Çelikhan İlçesinde 17 Haziran'da mahkeme salonunda söz isterken fenalaşan ve şehit olan Mısır'ın ilk seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi için gıyabi cenaze namazı kılındı.

Çelikhan Hit: 1526 / Yorum: 0 / 18 Haziran 2019 15:22
Çelikhan’da Muhammed Mursi İçin Gıyabi Cenaze Namazı Kılındı
-A +A

Muhammed Mursi için öğle namazından sonra Ulu Cami'nde gıyabi cenaze namazını kılındı.
İlçe Müftüsü Osman Düger, burada yaptığı konuşmasında şunları kaydetti:
"Tarihi boyunca İslam dünyasında zalimlerin müslümanın kalbindeki imanı ve ellerindeki kur-an’ı almak için ellerindeki bütün gayretleri göstermişlerdir. Bununla beraber müslümanlar İslam düşmanlarına karşı cihat için mücadele etmiş olup muharebede bulunmuşlardır. Bu onurda canlarını feda edip şehit olmuşlardır. Bugün bir kişi daha şehit oldu. Şehit Muhammed Mursi Mısır’ın ilk seçilmiş Cumhurbaşkanı kendisi İslam için bütün mücadelelerde bulunmuş ve 5 yıl boyunca tek bir hücrede mahkum edildi. Bu süre içerisinde amansız bir hastalığa yakalanan Mursi’ye ilaçlarını dahi vermediler. Vefatından dolayı Cenabı Allah cihadını kubul eylesin. Muhammed Mursi için kıldığımız gıyabi cenaze namazı için Allah tarafından dualarınız kabul olur ve bütün cemaatten Allah razı olsun."dedi.
Gıyabi cenaze namazına Çelikhan Belediye Başkanı Mustafa Bulut, İlçe Müftüsü Osman Düger, Siyasi Parti Başkanları, Sivil Toplum kuruluşları ve Camii cemaati katıldı.

Haber: Çelikhan Ajans

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Anket

Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2013 www.celikhanajans.com tüm hakları saklıdır. Softmedya Haber Scripti Yazılımı