Çelikhan’da Kan Bağışına Yoğun İlgi

Çelikhan İlçesinde Türk Kızılayı kan bağışı için stand açtı.

Çelikhan Hit: 1495 / Yorum: 0 / 5 Temmuz 2019 18:04
Çelikhan’da Kan Bağışına Yoğun İlgi
-A +A

Çelikhan Kaymakamı Abdullah Demirdağ’ın özverili çalışması ile Cumhuriyet Meydanı’nda açılan Türk Kızılay standı büyük ilgi gördü.
İlçe Merkezinde özellikle yaz mevsiminde kan ihtiyacının fazla olmasından dolayı herkesi kan bağışına davet eden Türk Kızılay’ı Cumhuriyet Meydanı’nda açtığı standa vatandaşlar kan bağışı için sıraya girdi. Kan bağışının yeterli seviyelerde olmasından dolayı Türk Kızılay vatandaşlara teşekkür etti.
Türk Kızılayı yetkilileri, geçen hafta Adıyaman Polis Evinde düzenlenen programda 13 bağış ve üzeri kan bağışında bulunan bağışçılarını madalya ile onurlandırdı. Madalyalarını alamayan bağışçıların madalyası ise Çelikhan’da verildi.
14’cü kez kan bağışında bulunan Kadir Güzel, şunları ifade etti: “Öncelikle beni bu madalya ile onurlandıran Türk Kızılaya teşekkür ediyorum. Kan bağışı her vatandaşın vermesi gereken bir sorumluluktur. Hepimizin kana ihtiyacı bir gün olabilir. Vücudumuzun bir organı nasıl rahatsız olduğunda bedenimizin tümü rahatsız oluyorsa kan ihtiyacı olanlara karşıda aynı rahatsızlığı duymamız lazım. Bu bilinçle hepimizin kan bağışında bulunması lazım” dedi. 

Haber: Çelikhan Ajans

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Anket

Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2013 www.celikhanajans.com tüm hakları saklıdır. Softmedya Haber Scripti Yazılımı