Çelikhan’da Çürük Raporu Verilen Belediye İş Merkezi Yıktırıldı

Adıyaman’ın Çelikhan İlçesinde depreme dayanıksız nedeniyle çürük raporu verilen 2 katlı belediye iş merkezi binası yıktırıldı.

Çelikhan Hit: 2917 / Yorum: 0 / 17 Şubat 2020 00:09
Çelikhan’da Çürük Raporu Verilen Belediye İş Merkezi Yıktırıldı
-A +A

Cumhuriyet meydanı’nda bulunan ve 1976 yılında 2 katlı betonarme olarak yapılan belediye iş merkezinde Avcılar Kulübü ve Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı’nın bulunduğu binada 7 esnafın ekmek kapısı olan binanın depreme dayanıksızlık nedeniyle çürük raporu verilen binanın müteahhit firma tarafından yıktırıldı. 
Çelikhan Belediyesi 27 Ocak tarihinde esnaflara gönderilen yazılı açıklamada şunlar ifade edildi:
“Mülkiyeti belediyemize ait İlçemiz Cumhuriyet meydanında bulunan işhanı ve avcılar kulübü olarak kullanılan binaların yaşanan son depremler nedeniyle esnafların en geç 10 gün süre zarfında binayı boşaltmaları gerekmektedir. Söz konusu binalar boşaltıldıktan sonra Belediyemiz tarafından su ve elektrik aboneleri iptal ettikten ederek bina derhal yıktırılacaktır” denildi.
Çelikhan belediyesi her iki bina boşaltıldıktan sonra yıkım işlemlerine başlandı.
Aynı şekilde Cumhuriyet meydanı’nda bulunan belediye iş merkezi bitişiğinde olan 8 esnafın ekmek kapısı betonarme Belediye işhanı yıllardır atıl durumda bırakılarak hem çevre kirliliği ve hem de depreme dayanıksızlık nedeniyle yıktırılmasına karar verildi.
Belediye İş hanı 5 katlı olup 1987 yılında yapıldığı, mülkiyeti belediye’ye ait belediye işhanı’da en kısa süre içerisinde yıktırılacağını belirtildi. 

Haber: Çelikhan Ajans

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Anket

Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2013 www.celikhanajans.com tüm hakları saklıdır. Softmedya Haber Scripti Yazılımı