Çelikhan’da Cenaze Yıkama ve Kefenleme Kursu Açıldı

Çelikhan ilçesinde Halk Eğitimi Merkezi ve ilçe Müftülüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen cenaze yıkama ve kefenleme kursu için kursiyerlere kurs verildi.

Çelikhan Hit: 1568 / Yorum: 1 / 2 Aralık 2015 21:47
Çelikhan’da Cenaze Yıkama ve Kefenleme Kursu Açıldı
-A +A

İlçemiz Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve İlçe Müftülüğü tarafından ortaklaşa yapılan Yaşlı Bakımı ve Cenaze yıkama modülü açıldı.

 İnsani ve Dini vecibelerimiz arasında olan bu hizmetin birçok nedenden dolayı yerine getirilmediğini, bu nedenle böyle bir kursa ihtiyaç bulunduğunu ifade eden ilçe Müftü Vaizi Mehmet Ali Çetinkaya konu hakkında şu açıklamada bulundu:

Çetinkaya “Çelikhan Ulu Cami’inde yapılan seminerde yaşlı bakımının yanı sıra, ölmek üzere olan insanlara karşı görevlerimiz, cenaze yıkama ve kefenleme ile beraber, cenaze nakli ve defin işlemleri konusunda kursiyerlere bilgi verildi. Projeksiyon yardımı ile yapılan derslerin faydalı olduğunu belirten Çetinkaya “bu tür kursların ilçe halkına faydalı olduğunu ve bu kursa katılımın yoğun olduğunu” belirtti.

Çetinkaya “cenaze yıkama ve kefenleme kursu için kurs açan Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mustafa Özyol ve Müdür Yardımcısı Ali Ayaz ile halk eğitimi çalışanlara teşekkür” etti.

Haber: celikhanajans.com

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

KOMAŞİR

19:19 4 Aralık 2015

İLÇENİN EN BÜYÜK İTİYAÇLARDAN BİR TANESİ,CENAZE YIKAMA VE KEFENLEME.BELEDİYECE YERİN TESPİTİ, BİLİNÇLİ KİŞİLERİN GÖREVLENDİRİLMESİ ÖLÜM ANINDA GÖREVLERİNİN BAŞINDA OLMALARI ŞART,GÜNDEME GETİREN ÇALIŞMALARA EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDER BAŞARILAR DİLERİM.
1000
Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2013 www.celikhanajans.com tüm hakları saklıdır. Softmedya Haber Scripti Yazılımı