Çelikhan’da Arıcılara Kurs Verildi

Çelikhan ilçesinde Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü’nün düzenlendiği İpek Yolu Kalkınka Ajansı tarafından desteklenen Organik Arıcılığa Geçiş projesi kapsamında 35 arıcıya bilgilendirme amaçlı kurs verildi.

Çelikhan Hit: 703 / Yorum: 0 / 30 Ekim 2018 15:05
Çelikhan’da Arıcılara Kurs Verildi
-A +A

İpek Yolu Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen Çelikhan’da Organik Arıcılığa Geçiş projesi kapsamında Cumhuriyet Ortaokulu konferans salonunda Prof. Dr. Muhsin Doğaroğlu, arıcılık ve organik arıcılık konularında 5 günlük eğitim süreci kursu başlatıldı.
Toplantıya Adıyaman Tarım ve Orman İl Müdürü Adil Alan, Sert Kabuklu Meyveler Araştırma Enstitüsü Müdürü Türker Yener ve Sert Kabuklu Meyveler Araştırma Enstitüsü Müdür Yardımcısı Atilla Öztokmak, Tarım ve Orman İlçe Müdürü Hüseyin Akın ve arıcılar katıldı.
Adıyaman Tarım ve Orman Müdürü Adil Alan, “Adıyaman'da arıcılığın geliştiğini buna paralel olarak badem üretiminde Türkiye birincisi olduğunu ve Çelikhan'da bir apiterapi merkezinin kurulmasının çok iyi olacağını ve eğitimin tamamlanması ile arıcılarımız daha bilinçli daha yüksek ve daha sağlıklı organik bal yetiştirecek düzeye gelecek” dedi.
Enstitü Müdürü Türker Yener, ise bölgenin arıcılıktan sorumlu enstitü olmaları ve projenin ortağı olarak bölgede arıcılığın gelişmesi için bütün imkanlarını kullanacaklarını ve gerekli araştırmalarını da yapacaklarını vurguladı.Haber: Çelikhan AjansHaberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2013 www.celikhanajans.com tüm hakları saklıdır. Softmedya Haber Scripti Yazılımı