Çelikhan’da Anaokulu Öğrencilerine Arıcılık Mesleği Tanıtıldı...

Adıyaman’ın Çelikhan ilçesinde 23 yıllık meslek hayatında arıcılık yapan Mehmet Bora, anaokulu öğrencilere arıcılık mesleği hakkında bilgi verdi.

Çelikhan Hit: 3428 / Yorum: 0 / 12 Mart 2020 21:19
Çelikhan’da Anaokulu Öğrencilerine Arıcılık Mesleği Tanıtıldı...
-A +A

Çelikhan Anaokulunu ziyaret eden Arıcılar Derneği Eski Başkanı Mehmet Bora, sınıfta arı kıyafetini giyerek arıcılık mesleğinin önemi hakkında gerekli bilgileri miniklere aktardı.
23 yıllık hayatının arıcılıkla geçtiğini belirten Bora, tütün ile meşhur olan ve coğrafi yapısıyla dağlık bir bölgeye sahip olan Çelikhan’da zaman zaman balı ile de tanıtıldığını ifade etti.
Bora, yaptığı açıklamada, sosyo ve ekonomik olarak da Çelikhan balının sadece bölgede değil, dünya piyasasında kendini kanıtlamış bir ürün olduğunu ifade etti.
Çelikhan balını gelecek nesillerimiz olan anaokulu öğrencilerine de petek ve süzme bal tanıtımını yaptığını belirten Bora, "Sağlık açısında insan üzerindeki etkilerini anlatarak balın ne kadar değerli ve ne kadar önemli olduğunu uygulamalı bir şekilde anlattık. Maskesiz piknik alanlarında arılara yaklaşmasının önemini, arının nasıl bal yaptığını, balın insan üzerindeki sağlığı açısında ne kadar önemli olduğunu, öğrencilerimize anlattık."dedi.
Çelikhan Anaokulunda yapılan programın ardından Arıcılar Derneği Eski Başkanı Mehmet Bora, bu programdan dolayı okul müdürü ve öğretmenlere teşekkür ederek, her öğrenciye birer küçük kavanoz bal ikramında bulundu.

Haber: Çelikhan Ajans

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2013 www.celikhanajans.com tüm hakları saklıdır. Softmedya Haber Scripti Yazılımı