Çelikhan’da “TOKİ’nin İnşaata Başlamamasının” Arkasında Yerel Siyasetçiler mi Var!

Adıyaman’ın Çelikhan ilçesinde TOKİ konutları İnşaatına ne zaman başlanacağı soru işareti olarak kafaları kurcalarken halk içerisinde kulaktan kulağa yayılan dedikodularda yerel siyasetçilerin bu hizmetin gelmesine engel olduğu yönündeki iddialar, mide bulandırmaya başladı.

Çelikhan Hit: 1971 / Yorum: 1 / 1 Kasım 2013 13:06
Çelikhan’da “TOKİ’nin İnşaata Başlamamasının” Arkasında Yerel Siyasetçiler mi Var!
-A +A

       Konut sıkıntısının had safhaya ulaştığı Çelikhan’da bu sorunu giderecek olan ve geçtiğimiz aylarda müjdesi verilen TOKİ konutları ile ilgili aradan geçen süre zarfında her hangi bir çalışmanın başlatılmaması, ilçe halkını tedirgin ediyor. Yıllardır bölgede “orman sahasıdır” diye imara açılmayan üç tepe denilen Sincik, Geller ve Çinçin tepeleri olduğu gibi yerinde dururken,  tarım bakanlığının tarım arazisi üzerinde yapılaşmaya izin vermemesi yüzünden parsel sıkıntısının had safhaya ulaştığı belirtildi. İlçe merkezinde gerek ilçe halkı ve gerekse memurların konut sıkıntısını gidermek için; başlatılan TOKİ konutları ile ilgili müjdeden sonra kolları sıvayan ve konutlara başvuruda bulunan aileler ilk kazmanın vuracağı günü merakla bekliyorlar.
       TOKİ’nin Çelikhan da konut yapacağını söylemesi üzerine ilçe halkı tarafından bu haber günlerce sevinçle karşılanmıştı. 2013 Mart ayında TOKİ resmi başvuruları yapılmış olup toplam 257 başvuru yapılmıştı ve bu yıl içerisinde inşaatına başlanılacağı söylenen TOKİ’nin konut inşaatına başlamaması vatandaşların kafasında soru işaretlerine neden oldu.
       O soru işaretlerinin başında TOKİ’nin bir türlü inşaata başlamamasının ana sebepleri arasında Çelikhan Belediyesi ile AK Parti İlçe Başkanı gösteriliyor. Vatandaşlar “AK Parti İlçe Başkanı kendi döneminde böyle bir proje yapılmadığı için bu projeye hiçbir şekilde destek vermiyor. Çelikhan Belediyesi ise TOKİ konutlarının yapılacağı yerin ilçe merkezine uzak düştüğünü içme suyunu buraya götürmek zorunda kalacağını bildiğinden TOKİ’nin inşaata şimdilik başlamaması için belediyede sürece mesafeli kaldığı” şeklinde Çelikhanlılar siyasetçilere ateş püskürttüler.
       Yerel seçim startının verildiği bu günlerde sorumlu gazetecilik gereği olarak bu haberi yaptık aynı zamanda haber konusu olan AK Parti İlçe Başkanı ile Belediye Başkanı konu hakkında bir açıklamada bulunurlarsa ilkeli ve dürüst haber yapmak adına o açıklamaları da yine aynı şekilde kamuoyuna aktaracağımızı ifade ediyoruz.  

Haber: Selim SONKAYA

Haberin Galerisi
Anahtar Kelimeler : toki, haberi, ,
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

faiz harca

00:17 3 Kasım 2013

çelikhan toki insaatında pis kokular gelmeye başladı
1000
Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2013 www.celikhanajans.com tüm hakları saklıdır. Softmedya Haber Scripti Yazılımı