Çelikhan Çay'ı Islah Ediliyor

Çelikhan İlçesinde Devlet Su İşleri (DSİ) tarafından ihale edilen Çelikhan Çayı ıslah edilmesi için çalışmalara başlandı.

Özel Haber Hit: 1498 / Yorum: 0 / 16 Haziran 2017 01:17
Çelikhan Çay'ı Islah Ediliyor
-A +A

1954’ten buyana ilçe olan Çelikhan zaman içerisinde ilçenin genişlemesiyle beraber çay yerleşim alanı içerisinde kaldı. Altyapı çalışmaların yetersiz kalmasından dolayı ilçe kanalizasyonu açık bir şekilde çaya bırakılıyordu. Özellikle yaz mevsiminde şeğmend suyunun azalmasıyla beraber çayda oluşan pis kokular etrafı yayıp vatandaşları rahatsız ediyordu.
Modern standartlarda çayın ıslahının yapılacağını ifade eden Belediye Başkanı Mustafa Bulut, “ilçemize son yılların büyük hizmetlerden birini gerçekleştireceğiz. Yapılan bu çalışma ile beraber ilçenin bütün kanalizasyonlarını kapalı bir şekilde ilçe dışına taşıyacağız. Burada kuracağımız arıtma tesisi ile kirli suyumuzda temizlenmiş olacağız. Bu çalışmalarla beraber çayı genişleterek ve özellikle yağış mevsiminde sel taşkınlarından tarım arazilerimizi koruma altına almış olacağız. Çayın genişliği 12 metre olup yanında Devlet Hastanesinden Haceri köprüsüne kadar ki kısmında da çayın hemen bitişiğinde 6 metre genişliğinde bir yol yapacağız. Çelikhan trafiğini uzun yıllar rahat edeceği bir yolu daha halkımızın hizmetine sunacağız”
Bulut, her zaman ifade ettiğim gibi “Halkımız hizmetin her türlüsüne layıktır. Bizlerde belediye olarak iktidarımız buyunca halkımıza hizmet etmeyi kendimize ilke edindik. Bundan sonrada en kısa süre içerisinde İlçe tarımının kuraklık endişesini giderecek olan kapalı sistem projesini de böylece tamamlanmış olacağız” dedi.

Haber: Selim SONKAYA


Haberin Galerisi
Anahtar Kelimeler : çelikhan, belediye, çay, DSİ,
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2013 www.celikhanajans.com tüm hakları saklıdır. Softmedya Haber Scripti Yazılımı