Çelikhan Belediye Başkanı Bulut: suyu tasarruflu kullanmalıyız

Adıyaman’ın Çelikhan ilçesinde son yılların en kurak kış mevsiminin yaşanması ve doğal kaynak sularının azalması ile İlçe’deki içme suyu sıkıntısına neden oluyor.

Çelikhan Hit: 3648 / Yorum: 0 / 19 Mart 2021 23:16
Çelikhan Belediye Başkanı Bulut: suyu tasarruflu kullanmalıyız
-A +A

İlçe halkının yaz mevsiminde su sıkıntısı çekmemesi için Belediye Başkanı Mustafa Bulut vatandaşlara çağrıda bulunarak suyumuzu tasarruflu kullanmalıyız ifadelerini kullandı.
Belediye Başkanı Mustafa Bulut, yaptığı açıklamada şunları kaydetti:
 “Tüm Türkiye’de olduğu gibi İlçemizde de sonbahar ve kış mevsimi yağışları geçen yılların çok çok altında seyretti. İlçemizde su ihtiyacımızı doğal kaynaklardan aldığımız için bu kaynakların azalması veya kuruması ilçemiz için ciddi sıkıntılar getirir. Onun için bütün vatandaşlarımızın suyu tasarruflu kullanmaları gerekmektedir. Karmukuk suyunu İlçemize kazandırmamıza rağmen o’da doğal kaynak olduğu için onu da bilinçli ve tasarruflu kullanmamız lazım. Malumunuz olduğu üzere ilçemizdeki içme suyu altyapı çalışmaları bütün hızıyla devam ediyor. Bütün boruları değiştiriyor ve daha önce çatlayıp boşa akan bütün sularda musluklarımızdan akacak ama dediğim gibi Çelikhan İçme su ihtiyacını doğal kaynak sularından tedarik ettiği için kaynak sularının zenginliği yağışlara bağlıdır. Bu senede yeterli yağışlar yağmadığı için mevcut kaynaklarımızı tasarruflu ve verimli bir şekilde kullanmak zorundayız”dedi.

Haber: Çelikhan Ajans

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2013 www.celikhanajans.com tüm hakları saklıdır. Softmedya Haber Scripti Yazılımı