Çelikhan Belediye Başkanı Bulut: "Bu Yasa Çıkarsa Çelikhan'da Yaşam Olmaz"

Çelikhan Belediye Başkanı Mustafa Bulut, Meclise sunulan Torba Yasadaki tütün yasağı maddesine tepki gösterdi.

Çelikhan Hit: 714 / Yorum: 0 / 2 Ekim 2017 15:53
Çelikhan Belediye Başkanı Bulut: "Bu Yasa Çıkarsa Çelikhan'da Yaşam Olmaz"
-A +A

Çelikhan Belediye Başkanı Mustafa Bulut, yaptığı açıklamada, bu yasanın çıkması durumunda Çelikhan ilçesinde yaşamın olmayacağını, ilçenin %80 oranında boşalmak zorunda olacağını söyledi.
Çelikhan halkının tek gelir kapısı olan tütünün yasaklanması ile birlikte ilçede sonu düşünülmek bile istenmeyen bir durum doğacağını kaydeden Başkan Bulut, Hükümetin bu kanun tasarısını bir kez daha düşünmesini ve bu bağlamda hareket etmesini istedi.
Çelikhan halkının kanuni düzenleme bekler iken böyle yasak ile karşı karşıya kalacak olmasının kabul edilemez olduğunu belirten Başkan Bulut, şunları kaydetti:
“İlçe halkımın tek geliri tütündür. İlçe halkının ortalama 2000 metre kara kazma kürek ile açılmış tarlası var. Bu tarlalara tütün dışında hiçbir ürün ailenin geçimini sağlatmıyor. Tütün ürünü çok zahmetli ve meşakatli bir iştir. Hükümetimiz bu kanun tasarısını bir kez daha değerlendirmesi ve ağır yaptırımları içeren kısımları iptal edip üreticinin önünü açan maddeler eklemesini bekliyoruz. Eğer bu kanun tasarısı yasalaşırsa ilçe halkımın göç etmesinden başka seçeneği kalmayacaktır. İlçede kamu görevlileri dışında kimse kalamaz. İlçe ilçelikten düşer. Ne esnafı ne sanatkarı ilçede iş yapamaz. Çünkü halkın tek geliri budur.” 

PHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Anket

Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2013 www.celikhanajans.com tüm hakları saklıdır. Softmedya Haber Scripti Yazılımı