Bilal Erdoğan" Halk Oylaması Tayyip Erdoğan'ın Belki de En Önemli Mirası Olacaktır" - Videolu Haber

Türkiye Gençlik Vakfı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan, 'Gençlik Buluşması'na katılmak üzere Adıyaman'a geldi.

Genel Hit: 1000 / Yorum: 0 / 4 Nisan 2017 16:56
Bilal Erdoğan" Halk Oylaması Tayyip Erdoğan'ın Belki de En Önemli Mirası Olacaktır" - Videolu Haber
-A +A

Bilal Erdoğan'a Türkiye Gençlik Vakfı Başkanı İsmail Emanet'in eşlik ettiği ve öğle saatlerinde Şanlıurfa'dan Adıyaman'a karayolu ile gelen Erdoğan'ı Vali Abdullah Erin, TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, milletvekilleri Adnan Boynukara, Halil İbrahim Fırat ve Salih Fırat ile Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu ve bürokratlar karşıladı.
Bilal Erdoğan, Türkiye Petrolleri Cendere Konuk Evinde STK temsilcileri ile bir araya geldi.
Programın açılış konuşmaların ardından kürsüye çıkan Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, Adıyaman’ın Alevisiyle Sunisiyle Hıristiyan’ıyla Müslüman’ıyla Kürdü’yle Türküyle Zazasıyla ve Araplarıyla sağcısıyla solcusuyla Ak Partilisiyle MHP'lisiyle CHP'lisiyle bir arada yaşamayı bilen kardeşçe yaşayan bir il olduğundan bahsetti.
Adıyaman Valisi Abdullah Erin ise, Adıyaman halkının devletine bağlı birlik beraberlikten yana her zaman net bir şekilde ortaya koyan ezanına istiklaline istikbaline geleceğine sahip çıktığını bu konuda tereddüt göstermeden her türlü fedakarlığı ortaya koymuş farklı insanların farklı kültürlerin farklı mezheplerin bir arada yaşadığı en güzel illerimizden bir tanesi olduğunu ifade etti.
Gençlik Buluşmaları kapsamında Adıyaman’a gelen Türkiye Gençlik Vakfı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan’da sivil toplum kuruluşlarının görüşüne göre daha güçlü olduğunu belirterek “Artık siyasete tavsiye verebilen yön verebilen konularda başarılarında olmuştur. Ancak bunun devam etmesi hem Türkiye'nin gelişmesi ile ülkemiz geliştikçe siyaset güçlendikçe halkın idaresi gerçek anlamda egemen oldukça sivil toplum kuruluşlarımızın da etkisi daha çok olacaktır. Bunun içinde 16 Nisan referandumunun çok önemli olduğunu düşünüyorum. Türkiye'de parlamenter sistem olduğu iddia edilen güçler ayrılığı olduğu iddia edilen Türkiye'de maalesef yasaları gerçek anlamda yasama faaliyeti ile meclis yapamamıştır yapamamaktadır çünkü yasama ve yargı organı tek sandıktan seçilmiştir. Yasama ve yürütme arasında dengeyi oluşturmak için mekanizmalar kurulmamıştır. Şimdi bu yeni sistemde bir sandıkta yasama organı için oy kullanacağız diğer sandıkta yürütme organı başındaki cumhurbaşkanı için oy kullanacağız. Ve böylelikle halkımız sandıkta yasama ve yürütme arasındaki güçler ayrılığını ortadan kaldırılmış olacaktır. TBMM yasama gerçekten yapar hale geldiği zaman bürokrasinin bakanlıkların etkisinde kurtulup kendisi yaptığı zaman sivil toplumun uzmanlığına daha çok başvurulması gerekecek. Böylelikle sivil toplum kuruluşlarımız kendi sahalarında yasamaya daha katkıda bulunmuş olacak. Yani 16 Nisan’a bakıyorsunuz farklı yerlere çekmeye çalışıyorlar uyadurdukları yalanlar ile insanların kafalarını karıştırma çalışıyorlar. Ama Türkiye'de gerçek anlamda güçler ayrılığının işlemesi gerçek anlamda halk iradesinin yönetime aracısız doğrudan yansıyabilmesi için bu önümüzdeki halk oylaması çok önemlidir. Kimdi bu aracılar yeri geldiğinde bürokratik  yargı medya patronları, sermaye sahipleri, yeri  geldiği zaman maalesef darbeciler halkın iradesinin aracısız bir şekilde yönetime yansıması Allah'ın izni ile 15 Temmuzda bu darbeci zihniyeti Türkiye'yi tutsak etmek isteyen zihniyetin halkımızın bu zihniyete bir ders vermesi anlamına gelecek. Yeniden bu darbeci zihniyeti Allah'ın izni ile sandığa gömesi anlamına gelecek” dedi.

-HALK OYLAMASI TAYYİP ERDOĞAN’IN EN ÖNEMLİ MİRASI OLACAK
Türkiye'de darbe yine olur mu  sözlerine cevap veren Erdoğan “ Biz İstanbul'da yaşıyoruz malum  1999 yılından malum İstanbul'da deprem olmadı. 1999 yılında büyük deprem olmadı diye deprem olmayacak diyemeyiz. Adıyaman'da Samsat'ta bir deprem oldu deprem olmayacak diyebilir miyiz? Darbelerle bizim durumumuz maalesef böyle bunu anayasal olarak siyasi kriz olduğunda halkın hakemliğinden başka hakemliliğin olmadığını kurumlaştırılarak inşallah çözebileceğiz. ve onun için bu önümüzdeki halk oylaması Tayyip Erdoğan'ın belki de en önemli mirası olacaktır. Neden bu değişiklik meclis uzlaşma komisyonu kuruldu anayasa yeniden tümünden yazılsın istendi ne dediler bu meclis anayasa yazamaz dediler. Neden yazamaz kurucu meclis iradesi yok nedir kurucu meclis iradesi halkın seçtiği değil de darbecilerin getirdiği meclis çünkü bu CHP zihniyetinin hiç bir zaman halk iradesine saygısı olmadı onun yerine göbeğini kaşıyan adam dedi cahil hal dedi ve halkı her zaman böyle ezdi artık millet 15 Temmuzdan sonra kül yutmuyor." İfadelerini kullandı.

Bilal Erdoğan konferansına Adıyaman merkez ve ilçelerinden yoğun katılım oluşurken Türkiye Gençlik Vakfı Çelikhan Şube Başkanı Abdussamet Acar, Konferansın çok yoğun ve güzel geçtiğini ve İlçemizde 80 kişilik bir katılımın olduğunu belirtti. Gençlik toplantısında konuşan Türkiye Gençlik Vakfı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan'ın konuşmalardan dolayı ve konferansa katılan katılımcılara teşekkür etti. 
 
 PHA

Haberin Videosu
Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2013 www.celikhanajans.com tüm hakları saklıdır. Softmedya Haber Scripti Yazılımı