Başkan Erdoğan ve meclis üyelerinden Çelikhan'a ziyaret

Adıyaman İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Can Erdoğan, Meclisi Üyeleri Mehmet Fatih Olgun ve Hamza Özçelik, Çelikhan İlçesini ziyaret etti.

Çelikhan Hit: 715 / Yorum: 0 / 12 Ağustos 2021 15:14
Başkan Erdoğan ve meclis üyelerinden Çelikhan'a ziyaret
-A +A

Çelikhan’ın köylerinde yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Erdoğan, daha sonra Çelikhan Belediye Başkanı Mustafa Bulut'u makamında ziyaret etti.
Ardından 15 Temmuz Millet Şehitleri Camii inşaat alanında incelemeler sırasında açıklamalarda bulunan Başkan Erdoğan, “İl Genel Meclisi Üyelerimiz Mehmet Fatih Olgun ve Hamza Özçelik ile birlikte Çelikhan İlçemizi ziyaret ederek, Belediye Başkanımız Mustafa Bulut ve İl Genel Meclisi Üyelerimiz ile bir araya gelme fırsatı bulduk. Sayın Başkanımız ve Meclis Üyelerimiz ile birlikte ilçemize bağlı köylerimizde ki hizmetleri, ihtiyaç ve talepleri görüşerek istişarelerde bulunduk. Daha sonra ilçemiz için gerçek manada önemli bir eser olan ve ismi ile de müsemma olan 15 Temmuz Millet Şehitleri Camisinin inşaat alanını gezerek, bu güzel mimarinin yapımına şahit olduk. Rabbim bu camii inşaatının yapımında ve takibinde emeği geçen herkesten razı olsun” dedi.
Çelikhan ilçesinde yapılan çalışmaları yakından takip ettikleri kaydeden Balkan Erdoğan, konuşmasının devamında ise, “Tabi köylerimizi de her fırsatta konuştuk. Çelikhan İlçemizde 20 köy ve 23 mezra ile toplamda 43 yerleşim yeri bulunmaktadır. İlçemize bağlı köylerimizde içme suyu problemi bulunmamaktadır. Bununla beraber 18 köy ve 11 mezramızın altyapısı mevcut ve köylerimizin büyük bir bölümünde Küçük Ölçekli Tarımsal Sulama Havuzu ve Kapalı Sulama Hattı bulunmakla birlikte kalan diğer köylerimizin de aynı şekilde yapılması için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Çelikhan İlçemizin köylerinde 1. ve 2. derecede 96 kilometrelik asfalt yol bulunmakta ve her yıl İl Özel İdaresi olarak bu yollarımızın bakım ve onarımı düzenli olarak yapılmaktadır. Malumunuz Çelikhan İlçemizin köy yolları dağlık bir arazide bulunduğundan dolayı, yer yer istinat duvarı çalışmalarımız yapılmıştır. Akabinde köy yollarında ihtiyaca göre menfez ve köprüler bulunmakla birlikte çetin kış şartlarının hakim olduğu ilçemizde anında müdahale etmek üzere hem bakım evi hem de gerekli araç ve gereçlerimiz buraya has çalışmak suretiyle 7/24 bekletilmektedir. Aynı zamanda köylerimizde haşere ile mücadele kapsamında düzenli olarak ilaçlama çalışmaları yapılmakta. Köylerimizde çöp toplama uygulamasının tamamen yerleştirilmesi için şu an için köylerimize çöp konteynırı dağıtımı yapıldı. Köylerimizin büyük bir bölümünde taziye evleri vardır. Bizler İl Özel İdaresi olarak, İl Genel Meclisi Üyelerimiz ile birlikte hiçbir ayrım söz konusu olmadan, imkanlarımız doğrultusunda çalışmalarımıza ivedilikle devam ediyoruz. Allah'ın izniyle ve büyük bir ekip ruhuyla, İl Genel Meclisimizin kararı, sayın valimizin onayı, milletvekillerimizin ve KÖY-DES yatırımlarıyla ve Genel Sekreterimiz Sami Işık'ın sevk ve idaresiyle, diğer ilçelerimizde olduğu gibi Çelikhan İlçemizin köyleri için var gücümüzle hizmet etmeye devam edeceğiz. İlçe merkezde göstermiş olduğu emek ve çabaların aynısını köylerimiz içinde gösteren ve hiçbir ayrımı dahi gözetmeyen Belediye Başkanımız Mustafa Bulut'un kırsal için göstermiş olduğu çabaya şahidiz. Emek ve gayretlerinden dolayı Sayın Başkanımıza çok teşekkür ederiz" ifadelerine yer verdi.
Yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Çelikhan Belediye Başkanı Mustafa Bulut’da, “Öncelikle ilçemizi ve aynı zamanda bizleri ziyaret ederek onurlandıran İl Genel Meclisi Başkanımız Mehmet Can Erdoğan'a, İl Genel Meclisi Üyelerimiz Mehmet Fatih Olgun ve Hamza Özçelik'e teşekkür ederim. Köylerimizde yapılan hizmetler için, Çelikhan İlçesine bağlı köylere ve bizlere vermiş oldukları desteklerden dolayı halkımız adına Valimiz Mahmut Çuhadar'a, milletvekillerimize, İl Genel Meclisi Başkanımız Mehmet Can Erdoğan'a ve İl Genel Meclisi Üyelerimize teşekkür ederim. Her zaman destekleriyle bizlerin gücüne güç katmışlardır” diye konuştu.
 

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2013 www.celikhanajans.com tüm hakları saklıdır. Softmedya Haber Scripti Yazılımı