Başkan Dağtekin’den Kurban Bayramı mesajı

AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin, Kurban Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Güncel Hit: 466 / Yorum: 0 / 19 Temmuz 2021 23:52
Başkan Dağtekin’den Kurban Bayramı mesajı
-A +A

Başkan Dağtekin, mesajında; bayramların, manevi lezzet ve hazzın en zirve noktalara ulaştığı zaman dilimlerinden biri olduğunu belirterek, Kurban Bayramı’nın ise, yakınlaşma, teslimiyet ve sadakati ifade ediyor olması açısından da çok özel bir yere sahip olduğunu kaydetti.
"Bayramlar; birlik ve beraberlik için bir köprü, yardımlaşma ve dayanışma için bir vesiledir"
Dağtekin mesajında şunları söyledi:
“Yüce Rabbim, yüreğimizden sadakati, teslimiyeti ve muhabbeti hiç eksik etmesin. Dini bayramlarımız birliğin, dirliğin ve beraberliğin; huzur, barış, saygı, sevgi ve kardeşliğin ifadesi olmasının yanı sıra hiç kuşkusuz kendi içinde çok özel ve derin anlamlar barındırır. Şüphesiz her ibadetimiz Allah içindir, Allah’ın rızasını kazanmak içindir. Oruç ibadeti nefislerimiz için nasıl ki bir terbiye yöntemiyse, Kurban ibadeti de, bizler için teslimiyet ve sadakat dersidir. Bayramlar; birlik ve beraberlik için bir köprü, yardımlaşma ve dayanışma için bir vesile, kaynaşmak ve kucaklaşmak için de, kaçırılmaması gereken bir fırsattır. Bu anlamda Kurban Bayramı ise, Allah’a manevi açıdan yaklaşmanın ve ruhen yakınlaşmanın en eşsiz yollarından biridir. Allah’a hakkıyla kul olabilmek ve bir diğer ifadeyle O’na yaklaşabilmektir. Kaldı ki, Kurban kelimesinin anlamı da, işte bu yüzden yakınlaşmak şeklindedir. Kurban, İbrahim Peygamber’den bizlere sadakat, İsmail Peygamber’den teslimiyet mirasıdır. Allah’a hamdolsun ki; bu kutsi mirasa asırlardır hissedarlık ediyor ve muhabbetini de gönlümüzde yeşertip duruyoruz. Her bayram olduğu gibi, bu bayramda da muhabbete giden yol olmaya çalışalım. Kırgınlıkları, küskünlükleri ve dargınlıkları bir kenara bırakıp, gönül kapılarımızı ardına kadar açık tutalım. Çocuklarımıza ve gençlerimize i çok özel bir bayram örneği olalım. Bayramların aynı zamanda bizi birbirimize bağlayan birer muhabbet bağı olduğunu onlara gösterelim. Büyüklerimizin gönüllerini alalım, yüreklerinden kopup gelen dualarına mazhar olalım. Can olalım, canan olalım, bayramla huzur bulalım."
"Bayram ziyaretlerini maske, sosyal mesafe ve temizlik kurallarına muhakkak riayet ederek yapalım"
Öte yandan bayram mesajında bazı uyarı ve tavsiyelerde de bulunan Başkan Dağtekin, "Koronavirüsle mücadelenin halen devam ettiğini hatırlatarak, “Bilindiği üzere salgın tehlikesi henüz geçmiş değil. Bu yüzden virüsün bulaşmasını kolaylaştıracak temas ortamlarını oluşturmamaya özellikle dikkat edelim. Hem kendi sağlığımız ve hem de yakınlarımızın sağlığı için bayram ziyaretlerimizi mümkün mertebe, maske, sosyal mesafe ve temizlik kurallarına muhakkak riayet ederek yapalım. Araçlarıyla yollara çıkan tüm kardeşlerimden de dikkatli olmalarını, hız sınırlarına riayet etmelerini, emniyet kemerlerini takmalarını, uykusuz direksiyon başına geçmemelerini; velhasıl trafik kurallarına harfiyen uymalarını istirham ediyorum. Bayram sevincimizi matem havasına büründürmemek için, lütfen hepimiz üzerimize düşenleri yapalım. Bu duygu ve düşüncelerle Adıyamanlı hemşehrilerimizin ve tüm İslam âleminin Kurban Bayramını en içten dileklerimle kutluyor bu bayramın gönüllerimize ferahlık, sağlık, hanelerimize mutluluk, ülkemize aydınlık getirmesi dileğiyle, bir kez daha sizlere sevgilerimi, saygılarımı sunuyorum.” dedi.
 
 PHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2013 www.celikhanajans.com tüm hakları saklıdır. Softmedya Haber Scripti Yazılımı