Başkan Bulut; Tütün Olmassa Yaşamda Olmaz

Çelikhan ilçesinde Belediye Başkanı Mustafa Bulut, tütün ile ilgili bir toplantı yaparak gelişmeleri vatandaşlara aktardı.

Çelikhan Hit: 893 / Yorum: 0 / 8 Şubat 2018 21:50
Başkan Bulut; Tütün Olmassa Yaşamda Olmaz
-A +A

Son günlerde tütünde yaşanan sıkıntılar nedeniyle Belediye Başkanı Mustafa Bulut, Merkez Mahalle Muhtarları, Tütüncü Esnafı ve Sivil Toplum Kuruluşları ile bir araya gelerek birer toplantı yaptı.
Tütün Olmassa Yaşamda Olmaz diyen Başkan Bulut, şu açıklamalarda bulundu; “Tütün için yaptığımız mücadele ve çalışmalarımız ile beraber bu konuyu defelarca ilgili birimlere taşıdık. TBMM Başkan Vekili Ahmet Aydın başta olmak üzere Milletvekillerimiz, İl teşkilatımız, Emniyetimiz, Jandarmamız tütün konusunda ciddi hassasiyetler gösteriyorlar. Tütün konusunda Çelikhan halkı ve tütün esnafı da bu hassasiyeti göstermelidir”dedi.
Kooperatifleşmenin öneminden ve işleyişinden bahseden Bulut, "Her ne kadar siyasetçiler, kanuni sürecin tamamlanması konusunda gerekeni yapmış iseler de, bundan sonra ki süreç tamamen tütüncü esnafı ve üreticilerimizin kararları ile belirlenecektir. Cumhuriyet tarihinde tütün konusunda ilk defa yasal bir zemin olmuş bulunmaktadır. Bu zemini belirleyecek olan sizlersiniz. O yüzden çok iyi düşünüp, ona göre davranmamız gerekecektir. Her önüne gelen herkesin bir kooperatif kurmasının mantığını anlamlandıramıyorum. Kooperatifler üreticilerle birlikte olacak yapılardır. Eğer halk size güvenip inanmaz ise kooperatifinizin bir anlamı olmaz” diye konuştu.
 
Haber: Çelikhan Ajans

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2013 www.celikhanajans.com tüm hakları saklıdır. Softmedya Haber Scripti Yazılımı