Başkan Bulut: "Soğuk Havalarda İçme Sularımız Yüzde 80 Azalıyor"

Çelikhan’da havaların sert geçmesi nedeni ile içle halkı içme suyu sıkıntısı çekmeye devam ediyor.

Çelikhan Hit: 831 / Yorum: 1 / 4 Şubat 2017 15:12
Başkan Bulut: "Soğuk Havalarda İçme Sularımız Yüzde 80 Azalıyor"
-A +A

Güneydoğu Anadolu bölgesinin en yüksek dağına sahip olan ve Adıyaman ile Şanlıurfa’nın su deposu konumunda bulunan Çelikhan ilçesi kendi içinde içme suyu sıkıntısı çekmeye devam ediyor.
Havaların soğuk geçmesi nedeni ile ilçeye su veren kaynakda donmalar yaşandığı ve bu durumun suyun azalmasına sebebiyet verdiği belirtildi.
Belediyenin bu soruna çözüm bulmasını isteyen Çelikhanlı vatandaşlar, susuzluğun bu memleketin kaderi olmaması gerektiğini belirttiler.
Çelikhan halkı Belediyeye tepki göstererek, içme suyu sorununun çözülmesi gerektiğini belirterek, "Ne yapıp yapacaklarsa bu sorunu çözsünler artık" diyerek tepkilerini dile getirdiler.
Çelikhan Belediye Başkanı Mustafa Bulut, susuzluk için yaptığı açıklamada şunları kaydetti:
“ İlçemiz kaynak suları yüzeysel olduğu için soğuk havalarda içme sularımız yüzde 80 azalıyor. Geçen kış ve yazın kurak geçmesi nedeni ile su kaynaklarımız tükenme noktasına geldi. Beypınarı kaynağından getirdiğimiz suyu gece saatlerinden sabaha kadar depoyu doldurup sabah saatlerinde şebekeye su veriliyor. Tırşık ve Gucuk su kaynakları sonbahar döneminden beri kaynaklarımıza verilmiş durumda. İlçemizin kalıcı su sorununun çözümü Karmkuk suyunun gelmesi gerekiyor. Bunun içinde çalışmalarımız sürüyor.”
 
PHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

vatandaş

19:13 4 Şubat 2017

sayın başkan bu halk bunu haketmiyor bir ilçede 1. derece belediyenin görevi olan içme suyu teminini sağlıyamıyorsan halka boş konuşmalarla nedenleri sayma o işi o görevi yerine getirmeye çalış...çözüm ve maliyeti ne olursa olsun bunu yapmak senin görevin ve sayın başkan görevini yerine getir.
1000
Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2013 www.celikhanajans.com tüm hakları saklıdır. Softmedya Haber Scripti Yazılımı