Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş Adıyaman’da

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere Adıyaman’a geldi.

Genel Hit: 882 / Yorum: 0 / 24 Mart 2017 13:46
Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş Adıyaman’da
-A +A

Adıyaman Havalimanına özel uçakla gelen Kurtulmuş’u Adıyaman Valisi Abdullah Erin, TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, milletvekilleri Adnan Boynukara, İ. Halil Fırat, Salih Fırat, Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, Garnizon Komutanı Albay Davut Kulalar, İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy ve partililer karşıladı. 
Kurtulmuş ilk olarak Samsat İlçesinde bulunan Safvan Bin Muaatal Hazretlerini ziyaret etti.
Kurtulmuş, daha sonra 5,5 şiddetindeki depremle sarsılan depremzedeleri ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundu.
Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: "Bundan Sonra Samsat'ın İnşaası İçin Çalışmalara Ön Ayak Olunacak"
Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, 2 Mart'ta Samsat İlçesinde meydana gelen deprem bölgesini ziyaret etti.Adıyaman Havalimanına özel uçakla gelen Kurtulmuş’u Adıyaman Valisi Abdullah Erin, TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, milletvekilleri Adnan Boynukara, İ. Halil Fırat, Salih Fırat, Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, Garnizon Komutanı Albay Davut Kulalar, İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy ve partililer karşıladı. 
Kurtulmuş ilk olarak Samsat İlçesinde bulunan Safvan Bin Muaatal Hazretlerini ziyaret etti.
Kurtulmuş, daha sonra 5,5 şiddetindeki depremle sarsılan depremzedeleri ziyaret ettikten sonra gazetecilere açıklamada bulundu. Sahabe Saffan Bin Muattal Hazretlerinin makamında ve cami inşaatında incelemelerde bulunduğunu belirten Kurtulmuş, Samsat depreminde yapılan çalışmaları incelediklerini ifade etti.
Samsatlılara geçmiş olsun dileklerinde bulunan Kurtulmuş, "İlk andan itibaren burada hükümet olarak idare etme imkanımız oldu. Ekiplerimiz burada depremzede kardeşlerimizin yanında yer aldı. Bir taraftan AFADA ekiplerinin sahaya erkenden intikal etmesi burada hemen o gece ihtiyaç sahibi bütün vatandaşlarımıza çadırları ulaştırıldı. Hemen 2 gün içerisinde de okullar başta olmak üzere müşterek alanlarda çadırlar oluşturuldu. Şimdi çopk şükür konteynerlerla birlikte vatandaşlarımızın mağdur olmasının önüne geçilecek. Bu sürede vatandaşlarımızın yeme içme ihtiyaçlarıda karşılandı. Bununla birlikte de hem valiliğimizin hem de Adıyaman Belediyemizin vatandaşlarımıza sıcak yemek verdiğini görmüş olduk. Burada devlet olarak, hükümet olarak üzerimize düşeni yerine getirdik. Çok şükür mesele büyük oranda hallolmuştur. Bundan sonra Samsat'ın yeniden inşası için çalışmalara ön ayak olunacak. Bununla ilgili Bakanlar Kurulunda çalışmalar sürdülecek. Bu şekild imar çalışmaları yapılacaktır" dedi.

- İNGİLTERE'DEKİ TERÖR SALDIRISI
Yeni Türkiye'nin vatandaşın sıkıntılarına en hızlı şekilde müdahale ettiğini vurgulayan Kurtulmuş, bundan dolayı da iftihar ettiklerini ifade etti.
İngiltere'deki terör saldırısına da değinen Kurtulmuş, şunları kaydetti:
"Bir kere daha Türkiye Cumhuriyeti olarak aziz vatandaşlarımız adına bu karşılaşılan terör saldırısı dolayı ile İngiliz hükümetine, İngiltere halkına, taziyelerimizi, üzüntülerimizi ifade ediyoruz. İngiltere'nin, Londra'nın merkezinde, parlementonun hemen birkaç adım ötesinde böylesine bir saldırının düzenlenmesi fevkalade düşündürücüdür. Terörün artık sınırı yok. Terörün muhatabı artık şu ülkedir, şu bölgedir, şu şehirdir diye maalesef böyle bir kısıtlaması söz konusu değildir. Terör dünyanın her bölgesinde hareket edebileceğini ortaya çıkarmıştır. Londra'da meydana gelen olay herkesin aklını başına alması ve teröre karşı ortak insanlık cephesi oluşturmasında ne adar hayati önem taşıdığını bir kere daha teyit etmiştir. Hep beraber terör örgütleri arasında ayrım gözetmeksizin, şu örgüt bizim işimize yarar, şu örgüt bizim karşımızdadır, şu felance örgüt iyidir diye hiçbir şekilde terör örgütleri arasında ayrımcalığa gitmememiz gerektiğini bir kere daha gördük. Dünyanın her yeri terörün muhatabıdır. Her büyük şehir tehlike altındadır. Dünyanın bütün havaalanları bütün metroları terör saldırının muhatabı olabilecek konumdadır. Dolayısıyla hiç ayrımda bulunmaksızın bir insanlık suçu olan teröre karşı, topyekun insanlık cephesinde birleşmemiz ve mücadele etmemiz lazım. DEAŞ'ından El Kaidesine kadar, PYD'sinden PKK'sına kadar, dünyada aslında terör örgütlerinin hepsi birdir, hepsi aynı ortak hedefe hizmet etmektedir. O ortak hedef te bellidir; insanlığa karşı saldırıdır. İnsanların huzur ve birlikte yaşamalarına karşıdır. Bu anlamda bir korku, bir çaresizlik oluşturarak, bütün toplumu içine kapatmak ve bütün toplumu birbirinden ,izlo etmek istemektedir. Dolayısıyla terörün ortaya koyduğu bu anlayış karşısında bizlerin de barıştan yana, demokrasiden yana, insanlıktan yana olanlar olarak hep beraber mücadele vermemiz lazım"

- TÜRKİYE, TERÖR ÖRGÜTLERİNİN TAMAMINA KARŞI MÜCADELE VERİYOR
Türkiye'nin terör örgütlerinin tamamına karşı bir mücadele verdiğini belirten Kurtulmuş, "Onlarca yılını terörle mücadele vermiş bir olarak, teröre karşı ortak mücadeleyi en iyi bilen ülke biziz. Onun için samimi olarak büütün dünyaya sesleniyoruz; gelin hep beraber terör örgütlerinin hepsine karşı mücadele edelim, istihbarat paylaşamında sahadaki terör örgütlerinin bu faaliyetlerini sondalandıracak çabaya karşı her türlü çabayı müştereken gerçekleştirelim ve dünya terörden arınmış bir dünya haline gelsin. Bunu sağlamak için de hiçbir önyargı olmaksızın, hiçbir ama, fakat olmaksızın, hiçbir şekilde terör örgütlerinin vekalet savaşının bir unsuru olarak kullanmaksızın, bütün dünyanın biraraya gelmesi, siyasi hedeflerin birleştirilmesi ve teröre dünyanın dar edilmesi gerekiyor." ifadelerini kullandı.

- NORVEÇ HÜKÜMETİNİN DARBECİ ASKERLERE SIĞINMA TALEBİ
Norveç hükümetinin darbeci askerlere sığınma talebinin verilmesini de değerlendiren Kurtulmuş, şöyle devam etti:
"Bu kabuledilebilir bir durum değil. Norveç'in göstermiş olduğu bu tavır dostluğa, müttefikliğe sığmaz. Şöyle düşünsünler; Norveç'te bir kısım asker, Norveç hükümetini düşürmeye, büyük sıkıntılar çıkarmak için darbe yapmaya teşebbüsünde bulunsaydı ve onlar kaçıp, gelip Türkiye'ye sığınsalardı, bundan ne kadar rahatsızlık duyacaklarsa biz de o kadar rahatsısız. 15 Temmuz saldırısı açık bir terör saldırısıdır. 15 Temmuz hadisesi Türkiye'nin yıkılmasına yönelik bir darbe teşebbüsüdür. Bu milletin bir içşavaşa sürüklenmesine yönelik bir teşebbüsdür. Zaten bu Fetöcü subaylar, siyasi iltica talebinde bulunarak, darbenin bir parçası olduklarını da bir yerde itiraf etmiş oluyorlar. Bu kadar açık bir şekilde biz Fetöcüyüz, darbeciyiz diyen adamlara niye kucak açılıyor ? Bu hangi siyasi ahlaka sığar ? Bu Fetöcü askerler başka ülkelere de sığınabilirler. Bu Fetöcü 5 askerin Türkiye'ye iadesini bekliyoruz. Norveç hükümetine buradan dostça talepte bulunuyoruz"
Samsat ilçesinde vatandaşların hiçbir şekilde mağdur edilmeyeceğini de belirten Kurtulmuş, bunun için çalışmaların devam ettiğini sözlerine ekledi.

 PHA
 

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2013 www.celikhanajans.com tüm hakları saklıdır. Softmedya Haber Scripti Yazılımı