Başbakan’ın Talimatı ile Yargı Rahat Çalışamıyor

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Av. Bilal Doğan Türkiye gündemini sarsan yolsuzluk ve rüşvet operasyonları ile ilgili açıklama yaptı.

Adıyaman Hit: 810 / Yorum: 2 / 1 Ocak 2014 17:54
Başbakan’ın Talimatı ile Yargı Rahat Çalışamıyor
-A +A

Mercan Ana haber de Yılmaz Çoban’ın sorularını yanıtlayan Doğan 17 Aralık sabahı Türkiye’nin milyar dolarla ifade edilen bir yolsuzluk ve rüşvet olayı ile uyandığını söyledi.

Hükümetin, Başbakanın sürecin üstünü örtmek ve başka mecralara çekmek için uğraştığını ifade eden Doğan şunları söyledi; “Dış güçlerin ve diğer güçlerin oyunları diye burada bir operasyon var deniliyor. Gözaltına alınan iş adamları, bakan çocukları, Halk Bankasının genel müdürü elbette ki soruşturma sonuçlanana kadar yargı süreci devam edene kadar masumlardır. Hiç kimse mahkeme önünde ceza alana kadar suçlu kabul edilemez. Bunu nasıl anlayacağız. Bunun nasıl sonunu bekleyeceğiz. Sağlıklı bir şekilde emniyet birimleri cumhuriyet savcılarının talimatı ile soruşturma yürütebilecekler.

 Dava açılacak ve selametli bir şekilde adil bir şekilde yargılanma olarak sonuçlanacak. Hükümet tarafı bine yakın Emniyet Müdürü ve yardımcısının yerini değiştirdi. Savcıların yeri değişti. Alel acele kolluk yerlerinin yeri değişti. Daha sonra Danıştay tarafından iptal edildi. Sağlıklı bir şekilde yürümüyor. Gerçekten bu operasyon sürecinde kim ak kim kara bunu anlamak mümkün değil. Anlamamız içinde yargının sağlıklı bir şekilde çalışması lazım. Ama yargının önüne set çekildi. Özellikle Başbakan’ın talimatı ile yargı rahat çalışamıyor. Adil bir şekilde yargılama yapılmasının önü kesiliyor. Burada hem bizim siyasi partiler olarak, hem vatandaşların istediği kelle avcılığı değil ortada siyasi bir suçlamada yok. Adli bir suçlama var. Yolsuzluk rüşvet konuları var. Yüz milyar dolarlar ile ifade edilen  rakamlar var.

Halk bankası genel müdürünün evinden çıkan 4,5 milyon dolar para var. Bakan çocuklarının evlerinden çıkan milyonlarca dolar para var. Bunlar normal rakamlar değil. Soruşturmanın adil bir şekilde yürütülmesi için adil bir  şekilde yapılması  gerekiyor. Şimdi bu para helal para ise helal paranın ayakkabı kutusunun içerisinde ne işi var? Helal paranın yastık altında ne işi var. Halk Bankasının genel müdürü gerçekten helal para ise bankada saklanır. Bu kadar para evde saklanmaz. Bununla ilgi gerçekten Başbakan gündemi saptırıyor. Hayali bir şer düşman hayali bir şer güç propagandası yapılıyor. Başbakan gerçekten dış güçler var ise açıklasın kim bu dış güç bizde bilelim, kamuoyu da bilsin rahatlayalım. Evet Türkiye üzerinde oyunlar oynanıyor ise bizde bilelim bizde bunlara karşı cephe alalım. Ama ortada öyle bir şey yok. Sadece dış güç konuşuluyor.

Türkiye’nin operasyon süreci doğrudur ama bu kaybın sebebi soruşturmanın yapılıyor olması değil gerçekten yolsuzluk ve rüşvet yapılmasıdır. Burada hükümetin üzerine gitmesi gereken hırsızın üzerine gitmesidir. Hırsızı bırakmışız hırsızı yakalayanla uğraşıyoruz. Bu çok yanlış. Başbakan tedirgin. Başbakan’ın oğlu Bilal Erdoğan’a kadar uzandığı yönünde konuşmalar var. İkinci operasyonun önü kesildi. Savcının önü kesildi. Bu her tarafa uzanabilir. Sayın Başbakan konuşmalarında biz kesinlikle nereye uzanıyorsa sonuna kadar gideceğiz diyor ama bu sadece lafta kalıyor. Fiile gelince polisin önünü kesiyor, savcının ve yargının önünü kesiyor. Bırakın kime uzanıyorsa gerçekten bir temiz bir toplum istiyoruz. Temiz bir ülke istiyoruz. Kim bulaşmış ise bırakalım cezasını çeksin. Hırsızlık yapan kadar hırsızı kollayanda suçludur. Fakir fukaranın, yetim ve kul hakkının yenmesi kadar büyük bir günah yoktur. Bunun cezası bu dünyada da verilecektir, ahirette de sorulacaktır” dedi.

Haberin Galerisi
Anahtar Kelimeler : chp, yargı, açıklaması, ,
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

123

16:36 9 Ocak 2014

cemaatten çok cemaatçi olmuş haberleriniz görmeyeli..
1000

MALİ MİRO

21:12 2 Ocak 2014

Nasrettin Hocanın eşeği çalınınca, komşular eşeğini sıkı bağlasaydın diye Hocayı suçlarlar.Hoca suskun ve sıkılgan duruyor herkes onu suçluyor.Sonunda Hoca derki suçum var ama bu hırsızların hiç mi suçu yok? Bu gidişle milletimiz ve Ak Parti hırsızlara ödül verecekler. Hırsızlar kendi adamları komplo ise kendileri yapmış.
1000
Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Anket

Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2013 www.celikhanajans.com tüm hakları saklıdır. Softmedya Haber Scripti Yazılımı