Aydın:"Avusturya Bize Aynı Muameleyi Yaparsa, Bizde Mütekabiliyet Esası Gereği Olarak Misliyle Aynı Şekilde Muamele Ederiz. " - Videolu Haber

TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, bir dizi ziyaret ve açılış için geldiği Çelikhan ilçesinde gazetecilere açıklamada bulundu.

Siyaset Hit: 657 / Yorum: 0 / 21 Ekim 2017 22:43
Aydın:"Avusturya Bize Aynı Muameleyi Yaparsa, Bizde Mütekabiliyet Esası Gereği Olarak Misliyle Aynı Şekilde Muamele Ederiz. " - Videolu Haber
-A +A

Özellikle son dönemlerde batıda yükselen yabancı düşmanlığının çok net bir şekilde gördüklerini belirten Aydın, İslam-a fobiye ve aynı zamanda Recep Tayip Erdoğan karşıtlı, Türkiye karşıtlı bir uygulamanın Avrupa’da da devam ettiğini ifade etti.
Seçim dönemlerinde Avrupa’da bir çok ülkede ve Avusturya’da tamamen iç politik malzeme olarak kullanıldığına dikkat çeken Aydın, “Aşırı sağ eylem ile birlikte Türkiye düşmanlığı üzerinden siyaset yapmaya çalışıyorlar. Seçim sonuçlarına baktığımızda Almanya’daki seçimlerde bir kez daha gördük. Seçimden sonraki duruşlarını da gördük. Avrupa şunu gördü; bu bölgede gönül coğrafyamızda Türkiye güçlü bir ülke, bütün mağdur ve mazlum hakların üzerinde ciddi uyandıran, tüm Müslümanların yegane umudu haline gelen Türkiye karşıtlığının kendilerine faydadan çok zarar vereceğini biliyorlar. Dolayısıyla bütün seçimlerdeki durumlarını da görüyoruz. Almanya’da Merkel’in yeni çağrısını gördük. Bunu bıraksınlar, eğer burada dünya barışını istiyorlarsa, dünyada huzur istiyorlarsa, terör sonlanmasını istiyorlarsa, batının terör konusunda samimi bir duruş göstermesi lazım. Aşırı sağ eğilimler başta kendilerine, bütün dünya barışına zarar verdiğini düşünüyoruz”dedi.
-TÜRKİYE BÜYÜK ÜLKE
Türkiye’nin büyük bir ülke olduğunu dile getiren Aydın, şöyle konuştu:
“Bugün Türkiye güçlü bir ülke. Türkiye bugün dünyanın 10 büyük ekonomisini hedefleyen bir ülke. Emin adımlarla bütün bu olanlara rağmen, ekonomik büyümeye baktığımızda emin adımlarla büyümeyi hedeflemiştir. Türkiye güçlendikçe, büyüdükçe, bütün mazlumların umudu güçleniyor. Bütün mağdurların umudu tazeleniyor. Bunun için güçlü Türkiye’yi kimse karşısına almaya çalışmasın. Bizim amacımız kimse ile düşmanlık etmek değil, dürüst olalım, samimi olalım, herkese uygulanan prosedür ne ise bize de aynısı uygulansın. Avusturya bize aynı muameleyi yaparsa, bizde mütekabiliyet esası gereği olarak misliyle aynı şekilde muamele ederiz. Amerika’da yaşadığımız vize programı aynı şekilde misli ile Türkiye de bunu yapar. Karışında kim olursa olsun. Türkiye artık o eski Türkiye değil. Türkiye artık her şeyin farkında, Türkiye gücünün farkında, Türkiye bu milletin menfaatlerini karşıdaki kim olursa olsun karşı duracak bir ülke. Onların akıllarını başlarına alması gerekiyor”
-PKK’NIN ELİNDEKİ SİLAHLAR BATI MENŞEİLİ
PKK’ya verilen desteğe de değinen Aydın, “Amerika bir açıklama yaptı ama bu yetersiz. O bölgede YPG’nin, PKK’nın bir uzantısı olduğunu, bir terör örgütü olduğunu defalarca ifade ettik. Irak topraklarında adeta terör örgütlerine peşkeş çekilmiş. Buna batı sadece seyirci kalmıyor. Hollan’daya, Almanya’ya bakıyorsun, PKK elinden çıkan silahlara baktığında batı menşeili. Bugün PYD, PKK’ya 3 bin 500 tırdan bahsediyoruz Silah desteğinde bulunan bir Amerika var. Daiş bir terör örgütü tamam ama PKK da terör örgütü. Terör rengi, dini, cinsi olmaz, bir terör örgütünü bir başka terör örgütü ile destekleyemezsiniz. Biz samimi olarak bütün terör örgütüne karşıyız. Aynı duyarlılık hassasiyeti göstermemiz lazım”ifadelerini kullandı.
-TERÖRLE MÜCADELEDE SAMİMİ OLMALILAR
Devletlerinin terörle mücadele konusunda samimi olması gerektiğini vurgulayan Aydın, konuşmasını şöyle tamamladı:
“Fetö terör örgütünü bağrına bastılar. Amerika niye vermiyor elebaşını. Almanya FETÖ, DEAŞ, PKK’yı bağrına basıyor. Büyüttün, besledin, bağrına bastığın terör örgütleri yarın canlı bomba olup nitekim Paris’de patlıyor, Berlin’de patlıyor. Eğer siz teröre karşı samimi bir duruş göstermez iseniz, terör can alır. Bugün beslediğiniz terör örgütü size vurmaya başlar. Vuruyor da onun için eğer dünyada gerçekten barış istiyorsak. Terör sonlanmasını istiyorsak, bütün dünya ülkelerinin teröre karşı samimi bir duruş göstermesi lazım. Ve artık Amerika’nın kendisini çek etmesi lazım. Ve artık terör örgütlerinin başka ülkeler için maşa olarak kullanmaması lazım. Türkiye gibi güçlü bir ülke var. Eğer terör bitirmek istiyorsan ki teröre karşı güçlü Türkiye var. Bugün DEAŞ’e karşı mücadele eden Türkiye var. Adı, sanı ne olursa olsun, terör örgütlerinin fark etmez bizim için bütün terör örgütleri aynıdır. Bütün terör örgütlerine karşı aynı duyarlılıkla mücadele edeceğiz”           
 
PHA


Haberin Videosu
Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2013 www.celikhanajans.com tüm hakları saklıdır. Softmedya Haber Scripti Yazılımı