AK Parti Çelikhan’da çığır açtı

Adıyaman’ın Çelikhan İlçe’sinde Vali Mahmut Çuhadar, S.S Çelikhan tütün üretim ve pazarlama kooperatifi üretim tesisi hizmete açıldı.

Güncel Hit: 988 / Yorum: 1 / 15 Aralık 2021 13:13
AK Parti Çelikhan’da çığır açtı
-A +A

Adıyaman merkez ve ilçelerinin en önemli geçim kaynaklarından biri olan tütünün yasal bir zeminde satışını sağlayacak kooperatiflerin ilki ve kooperatif başkanlığını Mahmut İlker Şahin’in olduğu S.S. Çelikhan Tütün Üretim ve Pazarlama Kooperatifi üretim tesisi ismiyle devlet erkanın katılımıyla açıldı. 
Adıyaman valisi Mahmut Çuhadar, Milli Savunma Komisyon Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Çelikhan Kaymakamı Abdullah Arslantürk, Çelikhan Belediye Başkanı Mustafa Bulut, Jandarma Komutanı Emrah Dağlı, İlçe Emniyet Amiri Hacı Bayram Arpacı, Ziraat Odası Başkanı Abdurrahman Kaya, siyasi parti başkanları, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve tütün üreticileri ile geniş katılımlı olarak gerçekleştirilen açılışta halkın memnuniyeti dikkat çekti. 
Çelikhan-Adıyaman karayolu üzerinde bulunan eski tekel barakalarında yer alan tesisin açılışında açıklamalarda bulunan Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, yasak olan tütünün serbest bir şekilde Pazar piyasasında satılması için tütün kooperatifi üretim tesisini vatandaşın hizmetine açarak çığır açtıklarını ifade etti
Vali Çuhadar Yaptığı konuşmasında şunları kaydetti: “Tütünün ne olduğunu ne olmadığını hepinizden çok iyi bildiğime inanıyorum. Tütün deyince Adıyaman ve Çelikhan önde geliyor. O yüzden hedefimiz 2017’den itibaren kooperatifleşme için bir karar aldık. Tütünün legal ortamda ticaretinin yapılması için kooperatifinin kurulması gerektiğini yasalaştırılmış bunun artık tartışılacak bir tarafı kalmadı. Bizlere düşen kooperatifi en iyi şekilde kurup önün açmak ve desteklemek için bu günde olduğu gibi üretime kavuşturmak. Yapılan bu çalışmaların ardından Çelikhan Kooperatif Başkanı ve üyelerini tebrik ediyorum ve onlara çok teşekkür ediyorum. Bunlar bir ilki başardılar ve Sayın vekilimin dediği gibi Türkiye’de bir ilk burada başlayacağımız tütün alımı, resmi bir ilk bu bir çığır açtığını belertti. Bu kooperatifin açılması için öncelikle hayırlı olsun ve kooperatif açılışına katılanlara da teşekkür ediyorum. İnşallah her şey çok güzel olacak” dedi.

Haber: Çelikhan Ajans

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Lalsle

23:27 4 Ocak 2022

Herşey çok güzel oldu ekmeğimizi elimizden aldılar pişkin pişkin akp çığır açtı diye yazıyorsunuz havuz medyasından bi farkınız yok halen uyanmamışsınız fakir fukaranın vebali baştakilerin ve sizin gibi destekçilerin üzerinde olsun inşallah hem. Bu dünyada hem öbür dünyada hiçbir hayır görmezsiniz
1000
Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2013 www.celikhanajans.com tüm hakları saklıdır. Softmedya Haber Scripti Yazılımı