Ahmet Hakan’a saldırıya AGAD'tan kınama

Adıyaman Faal Gazetecileri Cemiyeti (AGAD) Başkanı İbrahim Aslan, Ahmet Hakan'a yönelik yapılan saldırıya ilişkin bir kınama mesajı yayınladı.

Genel Hit: 678 / Yorum: 0 / 3 Ekim 2015 18:37
Ahmet Hakan’a saldırıya AGAD'tan kınama
-A +A

Televizyon programı sonrası evine giderken saldırıya uğrayan Ahmet Hakan'a geçmiş olsun dileklerini ileten  İbrahim Aslan yazılı bir açıklama yaparak saldırıyı kınadı.

Halkın gerçekleri öğrenme, haber alma ve bilgi edinme hakkı olan basın özgürlüğüne vurgu yapan Aslan açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
"Yazarlar, gazeteciler birbirleriyle zaman zaman polemik yapabilirler, tartışabilirler. Ancak bu tartışmalar yapılırken, siyasilerin gazetecileri hedef göstererek şiddet dilini kullanması gazeteciler açısından tedirginliğin bir kat daha artmasına neden olmuştur. Şunu özellikle belirtmek istiyorum basın özgürlüğü, sadece basın kuruluşları ya da gazetecilerin özgürlüğü demek değildir. Buna paralel  basın özgürlüğü, halkın haber alma özgürlüğüdür ve bu durum demokrasinin vazgeçilmez unsurudur. Basın mensuplarına yönelik saldırılar da halkın haber alma özgürlüğüne yönelik saldırılardır. Dolayısıyla bu saldırılar doğrudan halka yapılmış bir saldırı olduğu unutulmamalıdır. Meslektaşlarımızın yazdıkları yazı, yorum ve haberler nedeniyle saldırıya uğraması asla kabul edilemez. Evinin önünde 4 kişinin saldırısına uğrayan Ahmet Hakan’a 'Geçmiş olsun' dileklerimizi gönderiyor, yakalanan saldırganların adalet önünde hesap vermesinin takipçisi olacağımızı özellikle vurgulamak istiyorum. Böyle bir saldırıyı tasvip etmiyoruz. Kabul de etmiyoruz. Bu saldırılar nereden gelirse gelsin kime yapılırsa yapılsın, bu tür olayları hep birlikte reddetmemiz lazım. Gazetecilere saldırı hiçbir şekilde mazur gösterilemez. Şiddet hiçbir şekilde tasvip edilemez."

Haber: Merkezi

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Anket

Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2013 www.celikhanajans.com tüm hakları saklıdır. Softmedya Haber Scripti Yazılımı