AGAD Başkanı Aslan’dan ‘Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele’ Açıklaması

Adıyaman Faal Gazetecileri Cemiyeti Başkanı İbrahim Aslan, ‘25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü’ dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı.

Adıyaman Hit: 582 / Yorum: 0 / 26 Kasım 2013 01:15
AGAD Başkanı Aslan’dan ‘Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele’ Açıklaması
-A +A

Adıyaman Faal Gazeteciler Cemiyeti (AGAD) Başkanı İbrahim Aslan, ‘25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü’ dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, gelişen Türkiye’nin en önemli değerlerinden olan kadınlara yönelik şiddetin artık durması dileğinde bulundu.

AGAD Başkanı Aslan konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “‘25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’, kadına karşı şiddet sorununun gündeme getirildiği, kadına yönelik şiddetten sadece kadınların değil, çocukların, aile kurumunun ve toplumun da zarar gördüğüne dikkat çekildiği önemli bir gündür. Ülkemizde, kadına yönelik şiddet konusunda istatistiki veri eksikliği bulunmaktadır. Bu yüzden kadına yönelik şiddet görünür hale gelememekte ve toplum bilincinde yeterince yer alamamaktadır. Ne yazık ki ülkemizde, şiddet mağduru kadınlar maruz kaldıkları şiddeti ilgili kurumlara bildirmekten, ihbar etmekten çekinmekte, genellikle bu şiddeti kabullenip saklama ve susma yoluna gitmektedirler.

Bunun yanı sıra şiddete uğrayan kadınları koruyacak, gerektiğinde onlara hukuki destek sağlayacak, barınma ve iş imkanlarını geliştirecek kapsamlı bir koruma programı maalesef yeterli değildir. Kadına yönelik şiddetle mücadele konusunda sadece devlete değil; sivil toplum örgütlerine, yerel yönetimlere, siyasi partilere, sendikalara büyük görev düşmektedir. Devlet ve sivil toplum örgütlerinin koordineli işbirliği ile kadına yönelik şiddetin önlenmesinde önemli adımlar atılabilmesi mümkündür. Bunun için toplum olarak elimizi taşın altına koymalıyız” diye konuştu ve tüm kadınların, ‘25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü’nü kutladı.

Haber: Merkezi

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Anket

Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2013 www.celikhanajans.com tüm hakları saklıdır. Softmedya Haber Scripti Yazılımı