AGAD Başkanı Aslan: “Basın Demek Özgürlük Demektir”

Adıyaman Faal Gazetecileri Cemiyeti (AGAD) Başkanı İbrahim Aslan "24 Temmuzun basında sansürün kaldırılışının yıldönümü" olması münasebetiyle bir açıklama yaptı.

Adıyaman Hit: 471 / Yorum: 0 / 24 Temmuz 2017 23:30
AGAD Başkanı Aslan: “Basın Demek Özgürlük Demektir”
-A +A

Basın demenin özgürlük demek olduğunu ifade eden AGAD Başkanı İbrahim Aslan Özgürlüğün yolunun da sansürün olmamasından geçtiğini söyledi.
Gazetecilerin mesleklerini tam olarak yapabilmesi, tam bağımsız, hiçbir dayatma ve sansürün olmadan yapmadan geçtiğini belirten Aslan konu ile ilgili şunları söyledi: “Her platformda gazeteci meslektaşlarımızın sorun ve sıkıntılarından bahsediyoruz. Türkiye’de gazeteciler çok önemli olan görevlerini, kamu adına yaptıkları mesleklerini gerek ekonomi anlamında, gerekse de özgürlük anlamında çok zor şartlar altında yerine getiriyorlar. Yerel anlamda da ulusal anlamda bu durum aynı. Bunca zor şartlarda yaptığımız gazetecilik mesleğimize bir de sansür uygulanınca mesleğimizi yapmamız imkansız hale gelmektedir. Bu nedenle Basında Sansürün kaldırılışını ciddi anlamda önemsiyoruz ve bunun kağıt üzerinde değil de uygulamada olması gerektiğini ifade etmek istiyoruz. Bizler meslektaşlarımızın çalışma koşullarını ekonomik, sosyal ve ahlaki yönden en iyisi olana kadar çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bu nedenle AGAD olarak meslektaşlarımızın 24 Temmuz Basın Dayanışma Günü’nü kutluyor, tüm gazeteci meslektaşlarımın görevlerinde başarılar diliyorum.” dedi.

Haber: Merkezi

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2013 www.celikhanajans.com tüm hakları saklıdır. Softmedya Haber Scripti Yazılımı