AFAD Adıyaman’da Lojistik Depo Kuruyor

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), topraklarının yüzde 95’i deprem kuşağında yer alan ve farklı türde afetlere maruz kalabilen Türkiye’de, yaşanılan her felaket sonrası yaraların hızla sarılabilmesi için Adıyaman merkeze bağlı Hasancık Beldesinde 12 dönümlük arazi üzerinde Lojistik depo kuruyor.

Adıyaman Hit: 809 / Yorum: 0 / 11 Ocak 2014 19:42
AFAD Adıyaman’da Lojistik Depo Kuruyor
-A +A

       Vali Mahmut Demirtaş beraberinde İl Afet ve Acil Durum Müdürü Osman Ertuğrul Altuğ ile birlikte Hasancık Beldesine geçerek, 12 dönümlük arazi üzerinde inşaat çalışmaları hızlı bir şekilde devam eden lojistik depo inşaatında incelemelerde bulundu.
       Çalışmaları yerinde inceleyerek, ilgililerden bilgi alan Vali Mahmut Demirtaş “topraklarının % 95’i deprem kuşağında yer alan ülkemizde Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığınca yaşanabilecek olası deprem ve felaket sonrası yaraların hızla sarılabilmesi için 2014 yılı sonuna kadar 15 bölgede 27 lojistik depo kurulacağını belirterek, “Bu amaçla ilimizde de Hasancık Beldesinde 12 dönümlük bir arazi tahsisi yapılarak lojistik depo kurulacaktır.
       Çalışmalar çok seri bir şekilde devam etmektedir.  Yapım işi devam eden deponun 53X112 cm ölçülerinde temel kazısı yapılmış, temel beton ve kalıp işleri bitmiş ve çelik kolonların montajı yapılmaktadır. İlimizde kurulacak lojistik depo bölgeye hitap edecektir. Bu çerçevede, depoda hem afetzedeler hem de afet bölgesine gelen arama kurtarma ekiplerinin, sağlık, barınma ve sosyal ihtiyaçların karşılanması için acil müdahale malzemelerinin depolanması amacıyla konteynerler konuşlandırılacaktır. İnşaat çalışmaları hızlı bir şekilde devam eden Lojistik depo Mart ayında bitirilerek teslim alınacaktır” dedi.

Haberin Galerisi
Anahtar Kelimeler : AFAD, lojistik, depo, kuruyor, ,
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Anket

Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2013 www.celikhanajans.com tüm hakları saklıdır. Softmedya Haber Scripti Yazılımı