Adıyaman Üniversitesinde Yeni Bölümler Açıldı

Üniversitemiz Senatosunun başvurusu üzerine Diş Hekimliği Fakültesi, İslami İlimler Fakültesi İslami İlimler Bölümü, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Antrenörlük Bölümü ve Devlet Konservatuarı Müzikoloji Bölümü’ne Yükseköğretim Kurulu oluru ile öğrenci alınmasına karar verilmiştir.

Eğitim Hit: 1108 / Yorum: 0 / 10 Mayıs 2016 15:33
Adıyaman Üniversitesinde Yeni Bölümler Açıldı
-A +A

Yükseköğretim Kurulu; Diş Hekimliği Fakültesi’ne 60, İslami İlimler Fakültesi İslami İlimler Bölümü’ne 80, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Antrenörlük Bölümü’ne özel yetenek sınavı ile 40 ve Devlet Konservatuarı Müzikoloji Bölümü’ne özel yetenek sınavı ile 20 öğrenci alınmasına karar vermiştir.
Konu ile ilgili kısa bir değerlendirme yapan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü her gün gelişen ve büyüyen bir Adıyaman Üniversitesi olduğunu belirterek yeni bölümlerin hayırlı olması dileğinde bulundu. Fiziki koşulların oluşturulmasıyla, yeni bina ve dersliklerin yapılmasıyla öğrencilerine ferah mekânlar hazırladıklarını ifade eden Prof. Dr. Gönüllü, 2016-2017 eğitim öğretim yılında 200 öğrencinin daha dört yeni bölümde Adıyaman’a geleceğini kaydetti.
Öğrenci alacak bölümlerin verecekleri eğitime de değinen Prof. Dr. Gönüllü, bu bölümlerden mezun olacak öğrencilerin eğitimleri sırasında teorik eğitimin yanında bir de uygulamalı eğitim alacaklarını, mezun olduklarında alanında uzman, kendini yetiştirmiş ve kalifiye eleman olacaklarını vurguladı.
Prof. Dr. Gönüllü yeni bölümlerin Üniversitemize ve Adıyaman’a katacağı katkının şimdiden hayırlı olmasını dileyerek Üniversitemizin gelişmeye ve büyümeye devam edeceğini dile getirdi.

Haber: Merkezi

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2013 www.celikhanajans.com tüm hakları saklıdır. Softmedya Haber Scripti Yazılımı