Adıyaman’da Kızılkaya; İle Eğitimde Çağ Atladı

Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya büyük değişimlere imza atıyor.

Eğitim Hit: 1710 / Yorum: 2 / 9 Ocak 2018 22:49
Adıyaman’da Kızılkaya; İle Eğitimde Çağ Atladı
-A +A

İl Milli Eğitim Müdürü olarak Adıyaman’a atandığından bu yana bütün İl ve İlçe okullarını ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya, okul müdürleri ve öğretmenlerle zaman içerisinde bir araya gelip eğitim sorunları hakkında konuşup sorunları yerinde çözen Kızılkaya güzel çalışmaları ile eğitimde Adıyaman’a çağ atlattı.
İl genelindeki öğrencilerimizin milli ve manevi değerlere bağlı, araştıran, inceleyen, irdeleyen, sosyal aktivitelere katılan, kendine güvenen nesiller yetiştirmek için geldiği ilk günden beri büyük gayretler sarf ediyor. Gerek SODES ve gerekse TÜBİTAK bilim şenliğinde büyük ataklar yaptı.
İlimizin Doğu ve Güney Doğu Anadolu illerinde birinci sırada yer aldığını belirten İl Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya şu açıklamalarda bulundu.
Kızılkaya, “2017 yılında 82 okul yapılmış, 300 milyon TL yatırım Adıyaman’a kazandırılmıştır. Adıyaman’da ilk defa Kızılkaya döneminde hayırseverler tarafında 4 okul yaptırılmakta. İkili eğitim yüzde 50 azalmıştır. TEOG’da son 5 yılın en iyi sonucu almıştır. Üniversite sınav sonuçlarına göre Türkiye ortalamasının altında olan başarı, şimdi ise Türkiye ortalamasını geçmiştir. Tüm sınıf duzeylerinde çalışmalar yapılıp, bu başarının altında kalacağı düşünülen çocuklara ilgi gösterilmektedir. Tüm öğretmenlerin bilgilerini güncellemeleri için konferanslar, seminerler ve kurslar gerçekleştirilmiş 2017 yılı içerisinde 22 bin öğretmen katılmıştır. Türkiye’nin en donanımlı inovasyon merkezi açılarak 660 öğretmene ve 7014 çocuğumuza eğitim verilmiştir. Türkiye’de ilk defa uygulanan kayıtlarda kura sistemi ile öğretmen seçimi, kayıt parası gibi sikayetlerin yok olması sağlanmış güven duyulan demokratik okul yönetimlerinin oluşması sağlanmıştır. Özgüven projesi ile 9. sınıfta okuyan 8 bin öğrencimiz ergenlikte yaşanan sorunları dolayısı ile özel eğitim almaktadır. ROBİYAMAN robotik yarışması ile GAP illerinde bulunan okullar robotlarını ve projelerini mayıs 2018’de ilimizde yarıştıcaklardır. TÜBİTAK Bilim Şenliği sayısı 66 dan 138 çıkardık. Okul başına 5 bin TL hibe veren TÜBİTAK sayesinde bu rakam 690 bin TL oldu ve bu paraların hepsi okullarımıza giriş yapacaktır. SODES’den 499 bin TL, müzikal okullar ve GAP’tan 331 bin TL’lik sosyal inovasyon (10 bin anneye eğitim) isimli projelerimiz onaylanmıştır. Eğitim Bir-Sen 2017 raporuna göre okullaşma oranı 4-5 yaş % 54, 6-9 yaş % 98, 10-13 yaş % 99,5 ve 14-17 yaş % 87’dir. Buna rağmen bazı çevrelerin camiamızı hedef almalarını, yıpratmaya çalışmalarını anlamış değiliz. Acaba? bu çevreler bu başarılardan rahatsız mı oluyorlar. Ama bizler bu haksız eleştirilerin eğitime hizmet etmek yerine maksatlı olduğunu düşüyoruz ve bunları önemsemiyoruz. Önemsenen bir şey varsa o da yalnızca Adıyaman’ın başarı kalitesini daha çok yükarılara taşımaktır” dedi. 

Haber: Çelikhan Ajans

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

H. Şahin

15:39 11 Ocak 2018

İnşallah ilimizde başarı artarak devam eder.
1000

Abdurrahman ÜZÜMCÜ-Memur Sen İlçe Temsilcisi

13:12 10 Ocak 2018

Sayın müdürüme başarılar dilerim.
1000
Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2013 www.celikhanajans.com tüm hakları saklıdır. Softmedya Haber Scripti Yazılımı