“Çemberimde Gül Oya Projesi” İle 81 İl Adıyaman’da Buluştu

Avrupa Birliği Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 81 ilde yürütülen on-line proje olan ETWINNING “Çemberimde Gül Oya” projesi kapsamında, 81 ilin unutulmaya yüz tutmuş kültür ve değerleri Adıyaman TPAO Bölge Müdürlüğünde sergilendi.

Adıyaman Hit: 588 / Yorum: 0 / 2 Mayıs 2016 13:20
“Çemberimde Gül Oya Projesi” İle 81 İl Adıyaman’da Buluştu
-A +A

Adıyaman TPAO Bölge Müdürlüğünde sergilendi. TPAO Bölge Müdürlüğü Salonunda Vali Mahmut Demirtaş tarafından açılışı yapılan sergiye Vali Yardımcısı Murat Süzen, Gölbaşı Kaymakamı Murat Zadeleroğlu, TPAO Bölge Müdürü Salih Bütün, İl Milli Eğitim Müdürü Seyfi Özkan, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri ile öğrenci ve öğretmenler katıldı.
Sergi açılışında, yöresel kıyafet giymiş öğrenciler tarafından katılımcılara maniler söylenerek, ikramlar yapıldı. Sunum ekranında 81 ilin öğrencilerinin seslendirdiği yöresel türküler seslendirildi. Sergi koridorlarının arasında Adıyaman’a ait yöresel ikramlar yapıldı. Salonda ayrıca, Adıyaman Şark Köşesi oluşturularak programa ayrı bir renk katıldı. 
Vali Mahmut Demirtaş, 81 ilin ürünleri ve kültür değerlerinin sergilendiği stantları gezerek, sergilenen ürünler ve “Çemberimde Gül Oya” projesi hakkında Proje Koordinatörü Öğretmen Seher Güler’den bilgi aldı.
ETWINNING “Çemberimde Gül Oya” projesinin okul eşleşmelerini saplandığı AB Bakanlığı destekli Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen on-line bir proje platformu olduğunu belirten Vali Mahmut Demirtaş, “Bu proje 81 ilin unutulmaya yüz tutmuş kültür ve değerlerinin öğrenciler tarafından araştırılıp, bir araya getirilerek sergilendiği bir projedir. Projenin amacı, öğrencilere kültürel değerlerimize sahip çıkma bilincini kazandırmak ve bu değerleri günümüz çocuklarına aktarılmasını sağlamaktır. Sergi Adıyaman’ın ardından Osmaniye ilimize gidecek ve 2017 yılı sonuna kadar tüm illerde açılmış olacaktır”dedi.
 

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2013 www.celikhanajans.com tüm hakları saklıdır. Softmedya Haber Scripti Yazılımı