2 Mayıs 2016 14:23
-A +A
Kemal Öner

EY POLİS MÜDÜRÜ BU ÖFKE BU KİN BU NEFRET NİYE?

Ey Adıyaman Polisi Adıyaman Halkı sizleri seviyor kucaklayın onları Adıyaman Basını sizi çok seviyorum kucaklayın bir birinizi el ele kol kola kardeşçe bakın yıllarca her ortamda beraberiz çalışıyoruz.

Gerektiği yerde sizlerin giremediğiniz yerde sizlere destek olmuşuz ey Çevik kuvvet Müdür burası Adıyaman bu halk polisini sever polisine görevi gereği saygılıdır. Senin kinin, Öfken, nefretin neden. Dağıtın şunları emrini veren Polis Müdürü vicdanın rahat mı Basın size taş atmadı Basın Size el bombası atmadı Basın size küfür etmedi basın hiçbir şekilde eylem yapmadı. Bu Kin Bu nefret niye? Ey Biber gazı sıktıran Polis Müdürü Basın mensuplarından bu kadar rahatsız olmandaki neden nedir? Lütfen açıkla daha önce görev yaptığın şehirlerde sanrım basından çok çekmişsin ki Adıyaman basınına karşı bu kadar acımasızca davrandın. Dağıtın şunları diyen öfkeli müdür Adıyaman basın camiası adına size sesleniyorum; Özellikle doğu ve güneydoğuda huzurlu bir kent olan Adıyaman halkı devletine, milletine, bayrağına, polisine, askerine din, dil, ırk, renk ayırmadan hepsini kucaklayan herkesi seven bir toplumun yaşadığı bir kenttir. Adıyaman halkı bugüne kadar ciddi anlamda hiçbir olumsuzlukların meydana gelmesi için uğraşanların hep karşısında durmuştur. Onlara pirim vermemiştir. Adıyaman basınıda bu duygu ve düşünceleri ile ülkesine ve memleketine her zaman sahip çıkmıştır bundan sonrada polisiyle askeriyle gönül birliği yaparak ülkenin ve Adıyaman’ın bekası için plisin ve askerin daha güçlü bir şekilde çalışması için işbirliği içerisinde tüm Adıyaman basınıyla her zaman her yerde çalışmaya kamuoyu önünde buradan söz veriyoruz.
Ey polis müdürü senin basına karşı kinin, öfken, nefretin niye? Soruyoruz; bu camiadan nerde ne zaman kötülük gördün. Adıyaman halkı ve basını bu soruya cevap bekliyor. Adıyaman’da kendini bilen sporseverler görevini yapan basın mensuplarına teröristlere yapılan müdahale şeklinde ekibine aynı müdahaleyi yaptırmak için verdiğin emir hangi devlet anlayışına sığar.  Dağıtın şunları emrini veren ey polis müdürü, o kenarda köşede durup kendi halinde ortamı izleyen basın mensuplarına dağıtın emrini veren ey polis müdürü gece yatağına yattığında biraz olsun düşündün mü ben neden bunu yaptırdım. Vicdanın rahat mı? Rahat uyudun mu? Umarım uyumuşsundur. Provokatörler sadece bazı toplumlardan çıkmaz devletin görevlilerinden de demek ki provokatörcü kişilerin var olacağını hiçbir zaman düşünemezdik. Bizim sloganımız huzurun başkenti Adıyaman’ın huzurunu senin gibi birkaç zihniyeti bozuk kişiler bozamayacaktır. Ey polis müdürü hala daha canımız yanıyor joplattın hepimizi biber gazına boğdun bizler hepimiz orada basın kimliği olan kişilerdik. Sana basın mensubuyuz dedik ama sen karşında ülkenin huzurunu bozan bozmak isteyen kalleş insanlıktan nasibini almamış cani teröristlere müdahale ediyormuşçasına kin, nefret, öfkeyle o genç polisleri üzerimize salarak gaz tüplerini üzerimize boşaltarak bizleri perişan ettin. Soruyorum bir daha vicdanın rahat mı? Ey polis müdürü senin bu karşındaki basın camiası asla şiddeten yana olamamıştır. Adıyaman’ın huzuru, Adıyaman’ın kalkınması, Adıyaman’ın güçlenmesi Adıyaman halkının refahı için her platformda kalemini huzur için kullanmıştır. Ey polis müdürü bu kin, bu nefret niye. 60 yaşındayım Adıyaman sivil toplumu destekleme derneği yönetim kurulu başkanıyım.
Türkiye spor yazarları il temsilcisiyim. Gazeteci yazar Kemal ÖNER’im 1985 lerden günümüze Adıyaman da maçları takip ediyorum. Birçok olumsuzluklarla karşılaştık. Yaşım itibariyle sadece ve sadece basına karşı böylesi çirkin saldırıyı ilk defa yaşıyorum. Özellikle futbol müsabakalarında yaşanabilecek tüm olumsuzlukların önüne geçmek için sporcu seyirci, yönetici, polisler arasında hep ortamı bulmak, aracı olmak, öfkeli kişileri sakinleştirmek, ortamı yatıştırmak için hep çaba sarf etmişimdir. Son Adıyaman da oynanan Adıyaman 1954 spor-Kâhta spor maç içerisinde veya sonrasında yaşanan olumsuzlukalara karşı yine geçmişteki duygu ve düşüncelerimle öfkeli taraftarları yatıştırmak istenmeyen olayların yaşanmaması için var gücümle çaba gösterirken sizler bilinçli bir şekilde bizlere saldırarak mağdur ettiniz. ŞİKÂYETÇİYİM Ey polis müdürü yüce Allaha şikâyet ediyorum seni Adıyaman kamuoyuna, şikâyet ediyorum, sen, Türk adaletine şikâyet ediyorum, seni Adıyaman İl Emniyet Müdürlüğüne şikâyet ediyorum, seni Adıyaman valilik makamına şikâyet ediyorum, seni en üstünüz bağlı bulunduğunuz İç İşleri Bakanlığına şikâyet ediyorum. Ey polis müdürü biber gazına boğdun, joplattın hala daha canımız yanıyor soruyorum vicdanın rahat mı?

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2013 www.celikhanajans.com tüm hakları saklıdır. Softmedya Haber Scripti Yazılımı