30 Nisan 2018 20:44
-A +A
Kemal Öner

ERDOĞAN HEM GENEL BAŞKAN HEM BAŞKAN OLACAK…

Malumunuz olduğu gibi bu günlerde seçim telaşı var. 24 Haziran’da hem Cumhurbaşkanlığı hem de Parlamento yani Milletvekilliği seçimi var.

İşte bu nedenle siyasi partiler Cumhurbaşkanı olması için kendi adaylarını bir bir belirleyerek açıklıyorlar. Milletvekilliği aday adaylığı başvuruları hızla yapıldı ve dün akşam itibarı ile başvurular sona erdi.
 Günlerdir televizyonları izliyoruz, basından yapılan açıklamalara bakarsak yine Milletvekilliği aday adaylık başvurusu yoğunluğu görülüyor ki AK Parti’de. Bunun nedeni de iktidar parti olması yine 24 Haziran’da çoğunluğu alarak Cumhurbaşkanı çıkaracağı düşünülmesi ve Milletvekilliğinin çoğunluğunu alarak tek başına hükümet olması düşüncesi işte bu nedenle de aday adaylarının talebi çok oluyor. AK Parti’ye başvurunun yoğun olmasının nedeni atalarımızın sözünü aklımıza getirdi: ‘Kuş teneye gelir’ yani burada bir ışık var, başvuran aday adaylarının bir beklentisi var demektir.
  Burada esas olan ciddiye alınması gereken . Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk Genel Başkanı   Cumhur  BAŞKANI ve  BAŞKAN olacak. İşte esas düşünülmesi gereken bu.  Çünkü bu ülkenin çok başlılıktan kurtulması gerek.  Aylardır izliyorum, AK Parti’nin Cumhur ittifakının dışında hiçbir parti adayını belirleyemedi. Buda gösteriyor ki bu ülkenin Cumhurbaşkanı AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan olacak. Haftalıdır, günlerdir ülke gündemini takip ediyorum siyasi partilerin açıklamalarını, çalışmalarını takip ediyorum ama maalesef hiç biri adayını net bir şekilde çıkartıp açıklayamadı. Bir partinin Genel Başkanı ise ben Cumhurbaşkanı adayıyım diyor ve kazanacağım diyip mangalda kül bırakmıyor, kendini dev ayansında görüyor. Hiç bir partiyle anlaşmaya ittifaka yanaşmıyor, ben 100 bin imzayla Cumhurbaşkanlığına adayım diyor. Valla ben merak ediyorum neyine kime, kimlere güveniyor. Amerika’ya, İsrail’e, Avrupa’da bazı ülkelere mi güveniyor da ben bu ülkede Cumhurbaşkanı olacağım diyor. Adama derler yahu otur oturduğun yerde bu ülkede bir lider var. AK Parti Genel Başkanı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan varken hiç kimse bu makama yeşillenmesin derim.  Bu ülkenin insanı bu lidere inanmış, güvenmiş. Asla bu adamın burnunu yere sürttürmez.
Ülke seçim sürecine girdi, muhalefetteki tüm partileri bir telaş sardı. Bir anda suya girmiş serçe gibi çırpınmaya başladılar. Bocaladılar çünkü hazırlıksız yakalandılar. İşte bunun nedeni de AK Parti’nin her an, her zeminde, her şartlarda seçimlere hazır olmasından kaynaklanıyor.  Çünkü AK Parti’nin başında bir usta var, bir lider var. Bu lider artık bu işi biliyor. Bakıyorum da bu seçim sürecinde cumhur ittifakı dışında kalan partiler allem ediyor gullem ediyorlar. Onu alıp oraya vuruyor, diğerini alıp bir yere koyuyorlar. Velhasıl görüşüyorlar ama maalesef hepsi boş. Bir ortak aday çıkartamıyorlar. Hatta bir birilerine düşüyorlar, bir birilerine çelme atmaya çalışıyorlar. İşte bu bulanık su kimin işine geliyor her halükarda AK Parti’nin Recep Tayyip Erdoğan’ın işine geliyor. Onlar bir birine düşüyor, AK Parti emin adımlarla yoluna devam ediyor.
Bu seçim sürecinde bir kez daha gördüm ki bu muhalefetteki partilerden bir cacık olmazmış.  İleriden beri görüyoruz ki hepsinin ortak düşüncesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı düşürmek ancak bunlar bu akılla dura dursunlar. Çünkü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Allah gecinden versin ölünceye kadar bu ülkenin BAŞKANI olarak bu ülkeyi yönetmeye devam edecektir. Hiç kimsenin şüphesi olmasın.  Benim tavsiyem bu ülkede ne kadar muhalefette parti varsa bu akılla bu liderlerle yollarına devam etsinler.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Alıntı Yazarlar
Anket

Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2013 www.celikhanajans.com tüm hakları saklıdır. Softmedya Haber Scripti Yazılımı