30 Aralık 2014 13:11
-A +A
Kemal Öner

Biz Adıyaman’a Tren İstiyoruz

Adıyamanlı Kardeşlerim Adıyaman’a Tren istiyor ancak bu Tren sadece Gölbaşından Kâhta’ya kadar, sadece Mermer taşımak için üç beş vagondan olmasın.

Gölbaşı, Adıyaman Ve Organize Sanayi sitesi üzerinden Pirin veya İndere Zey Köyü istikametinden Çelikhan balık burnu ve Malatya Doğanşehir’e yani Malatya’dan Güneydoğuya bağlanmasıdır. Yoksa Adıyaman, Gölbaşı, Kâhta Arasında çıkmaz sokakta Tren olmaz. Zaten Adıyaman Çıkmaz Sokak Konumunda bu söylemi aşmamız gerek Yetkililer bu konuda bir proje yapacaksa bu söylediğim güzergâh üzerinden yapmalılar yoksa kesinlikle boş gereksiz bir yatırım olur.  Ben yinede Bu konunun 2014’ün son aylarında sık sık gündeme gelmesinden de çok mutluyum. Ben bu çok önemli konuyu bundan 3 yıl önce köşemde yazdım Adıyaman kara Tren istiyor diye, Ak Parti Hükümeti Ülkenin batısında birkaç yıl önce birçok bölgede Hızlı Tren projesi başlattı. Bunlardan bir kaçı Ankara-Eskişehir, İstanbul-Ankara, Konya-Ankara gibi büyük İllerde Hızlı Tren projesi faaliyete geçti hizmete başladı. Ülkenin birçok ilinde başta Kayseri olmak üzere de bu proje Gerçekleşmesi için çalışmalar hızla devam ediyor. Bu son aylarda bu tren sözcüğünü duymaya başladım. Yukarda belirttiğim gibi 3 yıl önce gündeme taşımıştım tabii ki o yıllarda Ak Parti Adıyaman Milletvekili Murtaza Yetiş bir çalışma yaptı, Devlet Demir Yolları Genel Müdürünü Adıyaman’a getirmişti yanlış hatırlamıyorsam bir fizibilite çalışması yapıldı o dönem benim edindiğim duyumlarda Adıyaman’a Tren gelmez çok maliyetli bir proje denilmişti.

Ak Parti Adıyaman İl kongresi için Adıyaman’a Gelen Sayın Başbakan Ahmet Davut Oğluna Adıyamanlıların Tren istediğini Sayın Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu iletmişti. Tabii ki Sayın Başbakan Davut Oğlu bu konuyu ilgili kurumlara inceleteceği konusunda bir beyanda bulunmuştu. Ancak Sayın Başbakan ciddi anlamda söz vermemişti.  Bizim Yerel basın bu konuyu gündeminden düşürmedi özellikle Adıyaman’da Bugün Gazetesi, Adıyaman Işık Gazetesi bu konuyu baya irdeledi gündemden düşürmedi. İşte Geçtiğimiz Gün Başbakan Yardımcısı Sayın Yalçın Akdoğan Adıyaman’a geldi. Yine Adıyaman’da Bugün Gazetesi tren meselesini gündemine alarak ön sayfadan manşet haber yaptı yine tren konusunu gündemde tuttu ve bu habere ilgi duyan duyarlı davranan Belediye Başkanı Sayın Fehmi Hüsrev Kutlu yine Sayın Yalçın Akdoğana sundu Gazetedeki haberi bir zati Başbakan yardımcısı Yalçın Akdoğana okuttu.
Bu duyarlılık beni çok ciddi anlamda sevindirdi, Adıyaman halkını sevindirdi. Sayın Belediye Başkanını şahsım olarak kutluyorum İnşallah bu defa Başbakan ve Başbakan yardımcısı Yalçın AKDOĞAN’IN GÖTÜRDÜĞÜ BU TALEBİ CİDDİYE ALIR. Huzur Kenti Adıyaman’ın bu isteğini geri çevirmez ve Adıyaman Huzur kenti olduğu için ödüllendirir diye düşnüyorum, ümit ediyorum ve yürekten arzu ediyorum. Bu proje Adıyaman’ın hakkı ya Çok bir şey istemiyoruz bakın Sayın Başbakanım, Sayın Başbakan yardımcılarım, Sayın Bakanlarım, Sayın Milletvekillerim, Sayın DEVLET Demir Yolları Genel Müdürü, Sayın Genel Müdür Yardımcısı bu sese kulak verin ya, kulak verin artık Adıyaman halkı küçük yatırımlardan da yetinmesini bilen bir halk bunla çok mutlu olur. 

Bakın Adıyaman-Kâhta, Şanlıurfa-Siverek Arasında yapımı tamamlanma aşamasına gelen NİSSİBİ Köprüsünden bu halk ne kadar mutlu işte birde Kara tren gelsin bakın dünyalar bizim olur.  Hızlı Tren İstemiyor bu halk.   Lütfen bu sesi kulak ardı etmeyin Adıyaman halkının da sevinmeye hakkı var, Adıyaman halkı devletine Bayrağına saygılı Milletini seviyor. Bakın kardeşçe yaşamasını biliyor özen gösteriyor din, dil, ırk ayrımı yapmadan bir birilerine sevgi hoş görü göstererek yaşamasını biliyor. Sizlerde hizmet gözüyle bakın ve görün artık bu Adıyaman’ı duyun artık bu Adıyaman’ın sesini diyorum benim arzum isteğim bu vallaha Adıyaman halkı bence çok şey istemiyor. Bu proje inşallah bir an önce gündeme alınır Sayın Belediye Başkanına sonsuz teşekkür ederim yüreğini koydu. Sayın Grup Başkan Vekili Adıyaman sevdalısı Ahmet Aydın bu konuda çok duyarlı inşallah bu işin peşini bırakmaz Sayın VALİ gayretli Adıyaman için ne gerekiyorsa yapar ben inanıyorum hadi hayırlı olsun ADIYAMAN Tren geliyor.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Duyurular
Linkler
  • Ekonomi

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2013 www.celikhanajans.com tüm hakları saklıdır. Softmedya Haber Scripti Yazılımı