20 Ocak 2019 13:52
-A +A
Kemal Öner

Besni’de kim belediye başkanı olacak?

Besni’de kim belediye başkanı olacak? İbrahim Öztürk mü? Reşit Alkan mı? Mehmet Eyüp Emre mi? Yusuf Acar mı? Nuri Tuğsuz mu? Besni 31 Martta sandığa gidecek kararını verecek.

Vay be Besni sen neymişsin... Evet,  Besni’de kılıçlar çekildi iktidar partisi’de olsa muhalefette olsa kazan kaynamaya başladı. Şimdi güçler konuşuyor hakikaten Besni bir başka ilçe dersek yeridir. Bakın şu tabloya hepsi bir birinden değerli, bir birinden güçlü ve siyasi potansiyele sahipler.
Ben buradan yazıyorum isim zikretmiyorum. Bana göre yanlış yapıldı. Bakın kim kazanır, kim kaybeder bu tabi iki beni ilgilendirmez. Çünkü çıkan aday adayları ben davamın peşindeyim der ama koltuk gidiyor ise koltuk elden gitmiş ise dava mava kalmaz.
 ben 30 yılın üzerinde şu bölgede şu memlekette gazetecilik yapıyorum. Siyaset bacanağım Mehmet Erdem’den bulaştı. o günden bugüne siyasetin içindeyim. Siyasette bir anda göklere çıkartırlar bir anda taaa dibe indirirler. Siyaset kazanma taktiğidir, siyaset ayak oyunlarıdır, siyaset vicdan işi değil, siyaset cüzdan işidir, siyaset hizmet işi değil, siyaset candaş yandaş koruyup kollama sanatıdır. Siyaset memlekete hizmet değil, siyasete benim adamım senin adamın felsefesi hâkimdir. Siyaset daha doğrusu kutsal koltuğu kapma davasıdır. İşte bunlar olunca da memleket kazanmış, kaybetmiş asla onların umurunda değildir. Gelelim Besni'ye... Besni benim ilçem yani doğum yerim.
 Besni'de bugünlerde kazan kaynamaya başladı aslında kılıçlar çekildi diyelim. Bakın kimin ordusu güçlüyse o kazanacak. İşte size 5 aday Besni halkı bunlara bakacak, ailesine, kariyerine, kendine yakınlığına, vizyonuna, ehliyetine, liyakatine ve kişiliğine... Besni halkı partiyi asla gözetmez. Bunu açık ve net söylüyorum işte burada, bu seçimde Besni bakın şu parti bu parti demeyecek ha bu yazımı alın kopyalayın sonra konuşalım.  Besni’de neler oluyor diyebilirsiniz. Besni, bu seçim sürecinde çok çok hareketli olacak.
Besni'de ben kimin kazanacağını az çok tahminde ediyorum ama söyleyemem. Bakın Besni üzerinde çok büyük siyasi oyunlar oynanıyor ve bu yanlış. Dikkatinizi çekerim şunu söyleyebilirim size siyasi nüfusu güçlü olan eski milletvekilleri var. Bunlar Besni’nin kaderiyle oynuyorlar. Besni halkı bu oyunların farkında şunu da ifade ediyorum ki geçmişte yine bu gibi entrikalar yapıldı ve kaybeden Besni ilçesi oldu.
Yine yanlışlar yapıldı yine Besni kaybedecek. Beni üzen Besni’mizin kaybetmesi aslında Besni Türkiye’de çok eski bir medeniyete ev sahipliği yapmış, kültür hazinesi ve eğitim seviyesi yüksek bir ilçe. Dedim ya eğitim seviyesi yüksek, eğitimli insanları işte seçimlerde asla dayatmalara boyun eğmiyor, dayatmaları sevmiyor. Besni a - b - c - d partisi demiyor, adayını benimsediği zaman ona oyunu veriyor, kazdırıyor.  1 Nisanda Besni’de güneş bir başka doğacak yazın bir köşeye....
 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Anket

Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2013 www.celikhanajans.com tüm hakları saklıdır. Softmedya Haber Scripti Yazılımı