Şahin, Çelikhan Ak Parti Belediye Başkanlığı Aday Adaylığını Açıkladı,,,

Hemşehrimiz Av. Mehmet Şahin AK Parti Çelikhan Belediye Başkan Aday Adayı olduğunu açıkladı.

Siyaset Hit: 4167 / Yorum: 1 / 3 Eylül 2018 10:19
Şahin, Çelikhan Ak Parti Belediye Başkanlığı Aday Adaylığını Açıkladı,,,
-A +A

Aday Adayının Özgeçmişi ve Projeleri
1985 yılında Çelikhan ‘da doğdu. İlköğretimi Barabaros İlköğretim Okulunda, Ortaoöğretimi Çelikhan Lisesinde tamamladı. 2007 yılında Gaziantep Üniversitesi Adıyaman Eğitim Fakültesinden mezun oldu. 2007-2018 yılları arasında MEB’ e bağlı okullarda öğretmenlik, müdür yardımcılığı  ve  okul müdürlüğü yaptı.
2012-2014 yılları arasında Adıyaman Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Eğitim Programları ve Öğrenme Anabilim dalında yüksek lisans yaptı. Sınıf Öğretmenlerinin karşılaştığı sorunların incelenmesi amacıyla birçok okulda araştırma ve incelemelerde bulundu. Bu Çalışmaları akademik hakemli dergilerde yayımlandı.
Gaziantep Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Anabilim dalında ‘2002-2015 yılları arasında Adıyaman Milletvekilleri ve Yaptıkları Siyasi Faaliyetler’ konulu master tezi çalışmaları devam etmektedir.
2018 yılında İnönü Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olan Şahin Adıyaman Barosunda stajyer Avukattır.
Çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarında yönetim kurulu üyeliği ve yönetim kurulu başkanlığı görevlerinde bulunan, Sevdam Çelikhan diye nitelendirdiği memleketi hakkında özlem şiirleri bulunan Şahin evli ve dört çocuk babasıdır.

HEP BİRLİKTE YENİ ATILIM DÖNEMİ SİYASİ İLKELER
Biz gücümüzü kabileden, ırktan almıyoruz. Güç ve Kuvvet Allaha aittir. Allahtan sonra sırtımızı ilkelerimize, projelerimize ve milletimize dayıyoruz.
Hz. Ömer ‘’Mülkün Temeli Adalettir.’’ diyor. Bizde vatandaşlarımıza, çalışanlarımıza adaletle hükmedeceğiz.
Biz son nefese kadar, fikri siyasi temelimizi muhafazakâr demokrasiden alacağız.
Bizim siyasetimiz ‘insan’ merkezlidir. Köklü devlet geleneğimizin üzerine bina edildiği ‘İnsanı Yaşat Ki Devlet Yaşasın’ ilkesini siyasetin merkezi olarak görüyoruz. Siyaset hizmet aracıdır. En üstün hizmetin, insana hizmet olduğuna inanırız. İnsanın mutluluğu, huzuru, güveni ve sağlığı çalışmalarımızın hedefini teşkil eder.
Kavgaya ayıracak kadar çok zamanımız yok, memleketimiz için yapacak çok işimiz var. Belediye dışındaki kurumlara gereğinden fazla müdahil olmayıp zihin ferahlığı içerisinde herkesin memleketine daha güzel hizmet edebilmesi için destek olacağız. Kurumların kendi aralarında koordinasyon ve verimlilik içinde çalışmasını sağlayacak gereksiz tartışmalara engel olacağız.
Ak Partimize hizmet etmiş büyüklerimize sadakat ve vefa gösterecek, onların sözünü ve beklentilerini hiçbir zaman yere düşürmeyeceğiz. Teşkilatın hukukunu kendi namusumuz bileceğiz.
Millete hizmet üretirken ortak aklı harekete geçireceğiz. Kuracağımız ‘’İlçe Kent konseyi’’ nde her ay STK, muhtarlar ve memleket için söyleyecek sözüm var diyen kardeşlerimizle toplantı yapacak, Çelikhan’ı birlikte yöneteceğiz.
Gençlerimizin ilim ve irfan sahibi vatanına ve memleketine faydalı bir birey olması için gece gündüz demeden çalışacağız.
Belediyenin sınırlı bütçesini israf etmeden kullanacağız.
Çelikhan’da sadece bir dönemin planlamasını değil, uzun vadede daha yaşanabilir, değişen, gelişen bir Çelikhan için projeler hazırlayacağız.

HEP BİRLİKTE YENİ ATILIM DÖNEMİ PROJELER

Tek Katlı, Bahçeli TOKİ Projesi
Bu proje ile Çelikhan da mevcut TOKİ arazisinin yanında çatısı olan tütün üretiminin yapılabileceği bahçeli müstakil TEK KATLI evler yapacağız. Bu evlerde depo veya ağır olarak kullanılabilecek bir alanda planlayacağız. Böylece evlenen gençlerimiz dışarı gitmek zorunda kalmayacak. Ayrıca yazın kullanmak için Çelikhanlı olmayan vatandaşlarımız bile buralara rağbet gösterecek.

Küçük Sanayi Sitesi
Burada birde Tütün çarsısı kuracağız. Burada tütünün satıldığı ve doğrandığı esnafın rahat nefes alacağı bir alanda planlayacağız. Böylelikle ilçe içindeki trafik yoğunluğunu azaltacağız.
 
Kültür Merkezi
Merkezimizin içerisinde 24 saat esaslı kütüphane, çocuk oyun merkezi, derslik ve atölyeler bulunacak. Halk Eğitim Merkezi ile birlikte gençlerimizin iş sahibi olabileceği kurslar açacağız. İlçe sakinlerimiz çocuk oyun merkezinde çocukları oynarken çay içebileceği, dinlenebileceği, kahvaltı yapabileceği cafe olacak. Üçüncü katı ise misafirhane olarak planlanacak.

Yeni Meydan Projesi ve İlçe Kent Konseyi Binası
İlçe meydanında bulunan belediyeye ait binayı ve avcı kulübünü yıkacak meydan düzenlemesi yapacağız. Meydana bakan evlerin dış cephe kaplaması yapacak, ilçe meydanına tarihi bir görüntü vereceğiz. Ayrıca meydan da uygun bir yerde İlçe Kent Konseyi Binası yapacağız. İki kattan oluşacak bu binada muhtarlara ve STK lara ofis vereceğiz. Birinci katta da konferans salonu olacak aylık olarak burada medeniyet sohbetleri yapacağız.
 
Belediye ARGE ve Proje Ofisi
Belediyemiz bünyesinde kuracağımız proje ofisi kalkınma ajansları, bakanlık ve AB projelerini sürekli takip edecek ilana çıkan bütün projelerde bizde proje sunacağız. Arge birimi ise tütün, yaylalarımzı, yüzen adalarımız için çalışmalar yapacaktır. Özellikle ilçemizde son dönemde artan Kanser ve Kalp Krizi vakıalarını bilinçsiz tarım ilacı kullanılmasından kaynaklanabileceği düşünülmektedir. Konu ile ilgili üniversiteler ve tarım müdürlüğü birlikte çalışmalar yapacağız.

TOKİ Hastane Minübüs Hattı, İçme Suyu ve Kanalizasyon Şebekesinin Yenilenmesi, Su Deposu Yapılması
Yenileyecegimiz içme suyu şebekesi sayesinde kayıp kaçağı engelleyecek bununla birlikte yapacağımız büyük su deposu ile hiçbir zaman su kesilmeyecek,  dünyanın en güzel suyu evlerimize ulaştığında hasta olmayacağız.
 
Okul Bahçelerine Çocuk Parkı, Belediye Beton Santrali ve Kilit Taş Üretim Tesisi.
Kuracağımız bu işletmelerde gençlere iş olanağı sağlayacak belediyemize gelir kazandıracağız.
 
Belediye HES ve Rüzgar Tribünü Projesi
 Bütün bunlarla birlikte Çelikhan’ın Adıyaman ve çevre illerin yaylası olması için baraj etrafında villa kentlerin kurulması için çalışma başlatacak, ilçemizin sanatçılarını destekleyecek, ilçemizin doğal güzelliklerinin korunması ve tanıtılması için (bal festivali ve jari festivali devam edecek) gereken özveriyi gösterecek ve Çelikhan da Meslek Yüksek Okulu açılması için elimizden geleni yapacağız.
 
SEVDAM ÇELİKHAN
Raf ile Riş birbirine bakar,
Çelikhan halkını bağrına basar,
Şehmend deresi dibinde akar,
Burda bir han edip, mesken kurayım.
 
Derenin bitimi şehmend yaylası,
Her çiçekten saçar gelir kokusu,
Koyunun ardından meler kuzusu,
Kıllı çadırda bir tas ayran içeyim.
 
Şehmendin üstü hazok dağıdır,
Karşısında akan kartal pınarıdır,
En üst tepesi oda ğışıktır,
Ğışıka çıkıp seyran edeyim.
 
Ğışıkın arkası jari suyudur,
Gitmesi keyifli, dönmesi zordur,
Bu giden yolcu o da ŞAHİN dir.
Bir gece kalıpta şifa bulayım.


Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

TÜM ÇELİKHAN ADINA

00:23 4 Eylül 2018

ADELETLE BERABER , HAK ,HUKUK , İNSAN ONURU,ADAMINI SATMAMA , DÖNEKLİĞİN VE ŞEYTANLIĞIN EN ALASINI LANETLEME,VAR OLAN GÜCÜ OY ALMAK İÇİN GELECEK HESAPLARA DEĞİL HELAL VE DOĞRULARA VAAD ETMEK, VEFADAN AHDE VEFADAN ŞAŞMAMAK, NANKÖR OLMAMAK,ALLAH İÇİN ÇALIŞMAK,TÜTÜN KONUSU İÇİN ÇÖZÜLÜNCEYE KADAR JARİ MARİYİ BIRAK ÇELİKHANI GÖRMEMEK,İNSAN ONURUNU ,SEÇMEN ONURUNU KORUYACAK DAHA DOĞRUSU SEÇMENİNİ SAVUNABİLECEK BİLGİ BECERİ VE GÖRÜŞTE OLMAK , DAĞLARI BIRAK YAYLALARA BAK.).) ŞİRİNİN SON MISRASI OLSUN. LATİFE ANLAMINDA SÖYLEDİM. KİM HAYIRLIYSA BU MEMLEKETE ALLAH ONUN YARDIMCISI OLSUN KARDEŞİM.
1000
Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Anket

Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2013 www.celikhanajans.com tüm hakları saklıdır. Softmedya Haber Scripti Yazılımı