Çelikhan’da Baraj Gölündeki Balıklar Kirlilikten Ölüyor-Videolu Haber

Çelikhan İlçesinde Çat Barajı gölünde pikniğe gelen vatandaşlar bilinçsizce etrafa ve baraj gölüne attıkları çöp nedeniyle baraj gölünde bulunan balıklar ölüyor.

Çelikhan Hit: 1693 / Yorum: 1 / 27 Mayıs 2019 15:03
Çelikhan’da Baraj Gölündeki Balıklar Kirlilikten Ölüyor-Videolu Haber
-A +A

Bu yıl yağan yağışlar nedeniyle su debinin yükselmesi ile 3 bin yılda oluşan ve yaklaşık 80 adanın bulunduğu baraj gölünde adacıklar yüzer durumda baraj gölü kıyısında çöp atıkları ve moloz yığını nedeniyle oluşan çevre kirliliğinden dolayı çat barajında bulunan pullu sazan ve siyah balık türleri ölüyor.
Baraj gölünde oluşan çevre kirliliği ve çöp yığınları ve ölen balıklar nedeniyle turizm canlılığını kaybettiğini belirten Çelikhan Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Mehmet Dağdeviren, konu hakkında şu açıklamalarda bulundu:
“Geçen yıllarda birçok vatandaşımız baraj kenarında etrafa atılan bu bilinçsizce çöpler yüzünden artık kimse ne pikniğe gelmek istiyor nede piknik yapmak istiyorlar. Baraj gölünde kıyıya vurulmuş ölü balıklar bulunmaktadır. Yetkililer tarafından gerekli önlemler alınmazsa pullu sazan ve siyah türü balıklar baraj gölünde kalmamaktadır. Oysa bir turizm cennetini andıran Çat Barajı gölünde yüzer durumda olan adaların üzerinde çöpler ve göl kıyısındaki çöp attıkları için gerekli temizlik ve bakım çalışmaları zamanında yapılmış olsaydı bu gün bu durum yaşanmayacaktı. Yetkililerin biran evvel bu balık ölümlerin önüne geçmeleri ve barajı bu çöp yığından kurtarmalılar. Yoksa önümüzdeki yıllarda bu balık ölümleri artarak devam edecektir. Çöp yığınlında kimse baraj kıyısına yanaşamaz durumda” dedi.

Haber: Çelikhan Ajans

Haberin Videosu
Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

başarılar DİYEMİYORUM

12:05 28 Mayıs 2019

İLÇE TARIM MÜDÜRLÜĞÜ VEYA BELEDİYE ARTIK HANGİ KURUM İSE NEDEN ZAHMET EDİPTE BU BALIK ÖLÜMLERİNİN NEDENİNİ AÇIKLAMIYOR.. . ÇOK MU ZOR BUNU TESPİT ETMEK.. .EĞER KURUMLAR BUNU YAPACAK GÜÇTE DEĞİLSE YADA ÇOK ZOR BİR DURUM İSE VATANDAŞLAR ÖLEN BALIKLARIN ÖLÜM NEDENİNİ ARAŞTIRSIN
1000
Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2013 www.celikhanajans.com tüm hakları saklıdır. Softmedya Haber Scripti Yazılımı