Çelikhan’da 40 Öğrenci Kahramanmaraş Gezisine Götürüldü

Çelikhan ilçesinde “Uyuyan Nesiller” projesi kapsamında 40 Üniversite öğrencisi Kahramanmaraş kitap fuarı gezisine götürüldü.

Çelikhan Hit: 1261 / Yorum: 0 / 24 Ekim 2017 13:41
Çelikhan’da 40 Öğrenci Kahramanmaraş Gezisine Götürüldü
-A +A

Çelikhan’da yeni açılan kitap kafe okuma salonu halkın hizmetine açılmasıyla kitapseverlerin büyük ilgisini çekiyor.
Çelikhan Ve Köylerini Kalkındırma, Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği tarafından hazırlanan Gençlik Ve Spor Bakanlığı, Gençlik Projeleri destekleme programı kapsamında desteklenen,”Uyanan Nesiller” projesi kapsamında açılan Kitap Kafe Çelikhan gençliğinin hizmetine girdi.
Kitap Kafe’de kitap okumak isteyenlerin rahat bir şekilde okuyabilecekleri ferah ve konforlu salonun açılışının ardından proje ekibi ve üniversiteye hazırlanan gençler Kahramanmaraş’ta düzenlenen kitap fuarını ziyaret edip yayınevlerinin standlarını gezdiler.
Gezi hakkında konuşan Proje sorumlusu Mustafa Aloğlu, “Dünyada olup bitenleri ve zamanı yakalamanın tek yolu okumaktır. Medeni toplumlar okuyan toplumlardır. Medeniyetlerin inşasını her zaman okuyan gençler gerçekleştirir. Günümüzde gençlerimizin çoğu cep telefonlarıyla zamanlarının çoğunu oyunlarla geçiriyorlar. Oysa zaman büyük bir sermayedir ve o sermayenin anahtarı ve güvencesi kitap okumaktır. Avrupa’da ve Japonya’da bir kişi yılda 30-40 kitap okurken Ülkemizde ise 30-40 kişi ancak bir kitap okuyor. Bu tabloyu değiştirmek için gençlerimizle beraber Kitap Kafemizde zamanımızı kitaplarla geçireceğiz” dedi.
FOTOĞRAFLI

Haber: Çelikhan Ajans

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Anket

Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2013 www.celikhanajans.com tüm hakları saklıdır. Softmedya Haber Scripti Yazılımı