Aile ve Sosyal İşler Federasyonu (ASİF) İlçe Temsilciliğine Nusret Yaman getirildi.

Adıyaman’ın Çelikhan ilçesinde Aile ve Sosyal İşler Federasyonu (ASİF) İlçe Temsilcisi Nusret Yaman getirildi.

Çelikhan Hit: 2560 / Yorum: 1 / 12 Nisan 2015 20:44
Aile ve Sosyal İşler Federasyonu (ASİF) İlçe Temsilciliğine Nusret Yaman getirildi.
-A +A

ASİF ilçe temsilcisi Nusret Yaman yaptığı basın açıklamasında “İlçemizde kuruluş aşamasını tamamladıklarını ilçe yönetimin 54 kişiden oluştuğunu ve bunların içinde 10 bayan kardeşimize yönetiminde aktif görev verdiklerini ve bundan sonra hızlı bir şekilde toplumun menfaatine olacak her türlü faaliyeti destekleyecek çalışmalar yaparak, işsiz ve mağdur insanlarımıza iş imkanları sağlamak, mağdur ailelere maddi ve manevi destek sağlamak, ülkemizin büyümesi ve sosyal ekonomik yapıyı desteklemek temel amaçlarımızdan biri olacaktır” dedi.

 

Yaman “Ülkemizin sosyal, kültürel ve ekonomik değerlerine katkıda bulunmak, amacıyla yapacağımız çalışmalarla mültecilerin, yoksulların, bakıma muhtaç, şehit ve gazi ailelerinin, gençlerin, kader mahkumlarının ve kadınların yanında olmaktır. Ayrıca  din, dil, ırk gözetmeksizin herkese eşit mesafede olacak şekilde ve önceliğimiz ise Şehit Aileler, Gaziler, Engeliler, Yaşlı, Dul ve Yetimler, Sokak çocukları olacak şekilde hedefimiz daha yaşanılabilir bir dünya bırakmaktır.  Bizler gönüllü insanlarız dediler.

 

Kısa süre önce kurulmasına rağmen Türkiye genelinde 81 il ve 919 ilçede görevlendirilmelerin devam ettiğini, çeşitli meslek grupları ve her görüşten insanların üye olduğu Aile ve Sosyal İşler Federasyonun öncelikli hedefleri toplumun değerlerine sahip çıkmak olarak belirtilirken, insanlığa hizmet, ülkemiz başta olmak üzere dünyanın her yerinde sahipsiz insanların sahibi olmak, barış ve kardeşliği geliştirmektir.

 

Bu amaçlar doğrultusunda ülke genelinde teşkilatlanan federasyonumuzun Adıyaman ve ilçelerinde  ve Çelikhan’ımızda kısa süre içinde faaliyetlerine başlayacaklarını, Adıyaman Aile ve Sosyal İşler Federasyonu İl Başkanlığı görevine Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Ali Kaplan’ın getirildiğini, Adıyaman şubesi açılış hazırlıkları kapsamında Adıyaman’ımıza büyük önem verdiklerini ve kısa sürede Adıyaman ve ilçelerinde faaliyetlerine başlayacaklarını dile getirerek” açıklamasında bulundu.

 

Türkiye’de ASİF örnek ve tek federasyon olacağını ifade eden Yaman dünya’da söz sahibi olacağını” söyledi.

Haber: Celikhanajans.com

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Hüsyin Guzeloğlu

01:09 14 Nisan 2015

Tebrik eder ve işlerinizde başarılar dilerim!!!
1000
Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2013 www.celikhanajans.com tüm hakları saklıdır. Softmedya Haber Scripti Yazılımı