Açlıktan Telef Olan Yabani Keçilerin Bulunduğu Alana Yem Bırakıldı

Adıyaman'da, dağlık alanlarda yaşayan ve yoğun kar yağışı nedeniyle yem bulamayan 5 yabani keçinin açlıktan telef olduğu alana yem bırakıldı.

Adıyaman Hit: 874 / Yorum: 2 / 22 Ocak 2019 20:34
Açlıktan Telef Olan Yabani Keçilerin Bulunduğu Alana Yem Bırakıldı
-A +A

Kentte Koru, Hisar, Şengil, Halluf, Zivar, Ulubaba, Olgunlar, Meydan, Akdağ, Çekirge, Şahkolu ve Akçalı sahalarında yaşamlarını sürdüren sayıları 3 bin 250'yi bulan yabani dağ keçileri yoğun kar yağışı nedeniyle kar kalanlığının 2 metreyi bulduğu dağlık alanlarda telef olan 5 yabani dağ keçisinin bulunduğu alana yem bırakıldı.
Geçtiğimiz günlerde yoğun kar yağışı nedeniyle yem bulmakta zorlanan 5 yabani keçi açlıktan telef olurken İHH Adıyaman Acil Yardım Ve Kurtarma Ekibi İle Adıyaman Doğa Sporları ve Off Road Kulübü ve Doğa Yürüyüşü ekipleri tarafından dağda aç kalan yabani hayvanlar için 150 kilogram yem bırakıldı.
Yabani hayvanlara yem bıraktıklarını belirten İHH Acil Yardım ve Arama Kurtarma Birim Başkanı Habib Yaldız," İHH Adıyaman Acil Yardım Ve Kurtarma Ekibi İle Adıyaman Doğa Sporları ve Off Road Kulübü ve Doğa Yürüyüşü ekipleri olarak geçtiğimiz günlerde dağda aç kalan yabani hayvanlar için bugün daha yem bıraktık. İnsanlarımızı davet ediyoruz."dedi.

PHA

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

hamzas

09:30 24 Ocak 2019

Topu topu 150 kg mı? En az 1 ton bırakmaları lazım.
1000

mehmet

08:58 24 Ocak 2019

Kardeşlerimizden Allah razı olsun.Sırf dağ keçilerini vurmak için 27-35 bin liraya tüfek alan avcılar kahvede tahta sandalye üzerinde anılarını anlatma devam etsinler bakalım
1000
Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2013 www.celikhanajans.com tüm hakları saklıdır. Softmedya Haber Scripti Yazılımı